"העליות בשוק צמצמו את הפער בין שווי החברות ביחס לשוויין בבורסה"

זאת על פי סקירה של בנק הפועלים. עוד נאמר בסקירה: " המדיניות התקציבית תהיה מרסנת. הממשלה החדשה שתקום תיאלץ להביא לאישור שורה של קיצוצים תקציביים"
 |  (3)
מתייחסים לכלכלה
"בחודשים האחרונים התקבלו נתונים שבהחלט הפתיעו לחיוב. היצוא שב לגדול, האינדיקטורים לצריכה הפרטית גם הם מראים על התרחבות, וכן נמשכו הביקושים הערים לדירות למגורים", כך נאמר בסקירה שנכתבה על ידי כלכלנים בבנק הפועלים.

מנגד, מציינים בשסקרי הציפיות מעלים תמונה שונה בתכלית. מדדי אמון הצרכנים השונים נמצאים במגמת ירידה, מדד מנהלי הרכש נמצא זה ארבעה חודשים מתחת ל-50 נקודות, וסקר מגמות בעסקים שמבוצע ע"י הלמ"ס נמצא בנקודת השפל מאז החל להתבצע בסוף 2010.

הסיבה לניגוד היא שעוצמת הנתונים הושפעה כנראה גם מגורמים זמניים, כמו הקדמת רכישות גדולות עקב הצפי להעלאת המע"מ בחודש ספטמבר או גידול נרחב בייצור התעשייתי בעקבות פתיחת המפעל החדש של אינטל. מנגד, סקרי הציפיות מצד הצרכנים הושפעו מעליות המסים ועליית מחירי המזון, ואלו של העסקים מהחששות מהמצב באירופה.

"במבט קדימה אנו בכל זאת נותנים משקל גדול יותר לסקרים. המדיניות התקציבית תהיה מרסנת, ומסתמן קושי שהולך וגובר במציאת מקורות מימון לפעילות הסקטור העסקי. השנה נפתחת ללא תקציב מאושר ויחלפו מספר חודשים עד שהממשלה שתקום לאחר הבחירות תביא תקציב חדש לאישור הכנסת".

עוד נכתב בסקירה שסביר להניח שהתקציב בתקופת הביניים יהיה מרסן, וכנראה שכך יהיה גם מעבר לתקופת הביניים, שכן "הממשלה החדשה שתקום תיאלץ להביא לאישור שורה של קיצוצים תקציביים".

על פי ההערכות, מחירי המזון ימשיכו לעלות, אך יהיו גורמים אחרים שיקזזו זאת. מדד חודש אוקטובר צפוי לעלות ב- 0.1% ומדד נובמבר צפוי לרדת ב- 0.1%. האינפלציה ב- 12 החודשים הקרובים צפויה להסתכם ב- 1.8%. בנוסף, רמת הריבית הנוכחית דומה לציפיות לאינפלציה, ונוכח העובדה שהמשק ממשיך לצמוח, מדובר במדיניות מוניטרית מרחיבה מאוד. אנו מעריכים כי הריבית תישאר ברמתה הנוכחית חודשים ארוכים.

באשר לשוק המניות נאמר ש"עליות השערים שנרשמו לאחרונה בשוק המניות צמצמו באופן לא מבוטל את הפער בין שוויין הכלכלי של החברות ביחס לשוויין בבורסה ואף כמעט צמצמו את הפערים שנוצרו מתחילת השנה בין שוק המניות המקומי לשוקי חו"ל".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  המגמה המעורבת תהפוך לירידות (ל"ת)
  פה גדול של הפועלים 08/11/2012 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  חוזה עתידות (ל"ת)
  ועכשיו הירידות יגדיל 08/11/2012 12:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  המלצתם חו"ל -קיבלנו זובור-אן הכי טוב (ל"ת)
  אתם ולאומי זבלים 08/11/2012 12:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור