'יש עתיד' בקריאה לרה"מ: תקן את מערכת היחסים הרעועה עם ארה"ב

נתניהו: "הברית האסטרטגית בין ישראל לארצות הברית חזקה מתמיד". יחימוביץ': "אני מזדהה עם הערכים שאובמה מייצג: שוויון, כלכלה הוגנת ואחריות המדינה לאזרחיה"
 |  (5)
יאיר לפיד, צילום: בוצ'צ'ו
למרות מירוץ צמוד וביטחון מופרז מצד המפלגה הרפובליקנית, היה זה המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, הנשיא המכהן, ברק אובמה שנבחר בבחירות לנשיאות. אובמה נבחר לעוד ארבע שנים נוספות והתגובות הראשוניות מצד פוליטיקאים בישראל מתחילות לזרום.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו , מסר: "הברית האסטרטגית בין ישראל לארצות הברית חזקה מתמיד. אמשיך לעבוד עם הנשיא אובמה כדי להבטיח את האינטרסים החיוניים לביטחונם של אזרחי ישראל".

השר והמשנה לראש הממשלה, סילבן שלום , מסר: "המדינה היהודית מצפה שהקשרים עם וושינגטון ישארו חזקים. כל הממשלים בארה"ב תמכו בישראל בחזיתות הפוליטיות, הביטחוניות והכלכליות בגלל שיש לנו אינטרסים שותפים וערכים משותפים. ברק אובמה היה איתנו במהלך הרגים הרגישים ביותר. כל אלו שאומרים כי זה יהיה קשה ושיהיה עימות במהלך הקדנציה השנייה של אובמה בתפקיד - טועה".

שר החוץ, אביגדור ליברמן: "אני מברך את נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על היבחרו לכהונה נוספת. יחד עם הנשיא אובמה נמשיך לטפח ולשמר את הידידות הגדולה בין המדינות והעמים, המבוססת על ערכים משותפים ונמשיך לפעול יחד עם ארה״ב לחיזוקה של מדינת ישראל ולשמירה על האינטרסים האסטרטגיים החיוניים שלה".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' , מסרה הבוקר ברכות לנשיא ארה"ב הנבחר ומנהיג העולם החופשי ברק אובמה. "אני מזדהה עם הערכים שהוא מייצג: שוויון, כלכלה הוגנת ואחריות המדינה לאזרחיה, ולעצמנו אני מאחלת המשך מערכת היחסים המיוחדת בין ישראל לאמריקה, ידידות אמת ובעלות הברית. זו שותפות אסטרטגית חיונית ביותר לישראל, שמוכיחה את עצמה שוב ושוב. בהצלחה לאובמה"

מפלגת "יש עתיד" מסרה: "אנו קוראים לנשיא לעמוד בהבטחתו המפורשת ולמנוע מאירן להשיג יכולת גרעינית, ולפעול לחידוש מיידי של המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. המבוי הסתום בו נמצא התהליך המדיני במזרח התיכון מסכן את היציבות באזור".

"יש עתיד" קוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו לנקוט צעדים מידיים לתיקון מערכת היחסים הרעועה בינו לבין הממשל בוושינגטון. "במהלך מערכת הבחירות בארה"ב ראש הממשלה פעל והתבטא באופן שהתפרש כהתערבות גסה לטובתו של המועמד הרפובליקני, בניגוד לנהוג ביחסים בין המדינות. תיקון הנזק שנגרם בשל התנהגותו חסרת האחריות של הוא אינטרס עליון של ישראל".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  רוה"מ והשרים מפחדים
  שלומי 07/11/2012 12:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפחות היו סותמים את הפה זה היה נשמע ונראה יותר טוב, הרי כל מה שהם אומרים נשמע פאתטי ומתרפס להחריד!! תחזרו תחזרו למשרדים!! עשיתם את הפדיחה שלכם!!!
  סגור
 • 4.
  התגובות של הפוליטיקאים הם מפחדים!
  שלומי 07/11/2012 12:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  נראה שראש הממשלה מפחד! "אמשיך לעבוד עם אובמה"! הוא אומר: כאילו יש לא ברירה!!! עם מי הוא יעבוד אולי, עם מיט רומני??! מ.מ ראש הממשלה מלא ציפיות! אז תמשיך לצפות!! שר החוץ: ערכים = עמייאת!
  סגור
 • 3.
  אובמה הלך לקהיר
  ישראלי 07/11/2012 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה אתם רוצים מנתניהו . אובמה הלך להתחנף לאיסלם. מי שגרם ליחסים הכאילו מקולקלים זה אובמה + אבו מאזן
  סגור
 • 2.
  אמריקה טועה-סופה השתלטות המיעוטים-כמו באירופה!!! (ל"ת)
  משה ב. 07/11/2012 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יחימוביץ על 4 מלקקת לפריץ מאמריקה. (ל"ת)
  גועל נפש ציבורי 07/11/2012 09:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור