אלוביץ' מוכר מניות חלל תקשורת לחברת ביטוח גדולה - והמניה מזנקת 4.5%

ל-Bizportal נודע כי מאחורי המחזור החריג הבוקר במניית חלל עומדת הפצת מניות שביצעה בעלת השליטה, חברת יורקום
 | 
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
מניית חלל תקשורת -5.53% חלל תקשורת 883.8 -5.53% חלל תקשורת בסיס:935.5 פתיחה:936 גבוה:937.8 נמוך:880 תמורה:324,075 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בולטת הבוקר בבורסה בת"א כאשר היא מרכזת את מחזור המסחר הגבוה בשוק - 36 מיליון שקלים. ל-Bizportal נודע כי יורוקום שמחזיקה בשליטה בחברה עם 68.3%, ביצעה הפצה של מניות כאשר בצד הרוכש עמדה חברת גדולה.

אותה חברת ביטוח גדולה לא תקפוץ כבעלת עניין שכן גם אחרי הרכישה היום, היא לא חוצה את ה-5%. ניתן כמובן לומר שלא מדובר ב'כלל' או 'מגדל' שהן כיום בעלות עניין בחלל. ההפצה היום מצד יורוקום מסתכמת ב-36 מיליון שקלים, כלומר כ-3.5% מהחברה.

חברת חלל תקשורת עוסקת במתן שרותי תקשורת לוויינית על ידי שיווק והשכרת מקטעי חלל של לווייני תקשורת. החברה בונה (באמצעות צד ג') לוויין תקשורת, משגרת אותו לחלל (שוב באמצעות צד ג') לנקודה אשר נקבעה מראש. מנקודה זו מקיפים הלוויינים את כדור הארץ בקצב הסיבוב העצמי של כדור הארץ, ולפיכך, יחסית לצופה מכדור הארץ, הם קבועים בנקודה בחלל.

לוויין תקשורת מהווה תשתית תקשורת רחבת סרט עד לבתי הצרכנים ומשמשת למתן שירותים מגוונים, ביניהם הפצת שידורי טלוויזיה רב ערוצים מתחנת שידור קרקעית לבתי המשתמשים (DBS), אינטרנט ומולטימדיה, הפצת שידורי טלוויזיה ורדיו למרכזי הפצה של חברות כבלים, רשתות תקשורת, טלפוניה וכד'. האם האג"חים של חלל שווים קניה? מיכה צ'רניאק מנתח
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה