חברת BATM מדווחת על ירידה בהכנסות ברבעון השלישי ל-24.7 מיליון דולר

הירידה בשיעור הרווח הגולמי ברבעון השלישי קוזזה על ידי ירידה בהוצאות התפעול בחטיבות הציוד הרפואי וציוד הטלקום. החברה צופה כי תחזור לרווחיות ברבעון האחרון של שנת 2012
 | 
ניתוח, צילום: Getty images Israel
חברת באטמ מערכות מתקדמות, חברת טכנולוגיה המפתחת, מתכננת ומייצרת מערכות טלקום מתקדמות ומיכשור רפואי למעבדות הודיעה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה, שהסתיים ב-30 בספטמבר 2012. נציין כי באטמ דיווחה על הצלחה ברישום הכפול בבורסת תל אביב, ומניותיה החלו להיסחר ב-19 בספטמבר 2012 תחת הסימול באטמ.

ההכנסות ברבעון השלישי של 2012 הסתכמו ב-24.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-26 מיליון דולר ברבעון המקביל 2011, להוציא הכנסות מחטיבת הטלקום המסורתית שפעילותה הופסקה. הכנסות באטמ מההסכם עם נוקיה הסתכמו ב-600 אלף דולר ברבעון הנוכחי, לעומת הכנסות של 2.8 מיליון דולר ברבעון השלישי אשתקד. כתוצאה מכך, להוציא ההכנסות מהסכם עם נוקיה, צמחו הכנסות החברה ב-3.9% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה.

תמהיל המכירות ברבעון השלישי של 2012 היה כ- 55% מחטיבת הטלקום ו-45% מחטיבת הציוד הרפואי, בהשוואה ל-59% ו-41% בהתאמה ברבעון השלישי 2011 – תוצאה המדגישה את תרומתה הגוברת של חטיבת הציוד הרפואי. החברה דיווחה על שיעור של 31.7%, לעומת 35.9% ברבעון המקביל ב-2011, בעיקר כתוצאה מתמהיל המכירותורווח גולמי נמוך יותר בחטבת הטלקום. שיעורים אלו צפויים להשתפר על רקע גידול בהכנסות הצפויות ברבעון הרביעי של 2012.

הירידה בשיעור הרווח הגולמי ברבעון השלישי קוזזה על ידי ירידה בהוצאות התפעול בחטיבות הציוד הרפואי וציוד הטלקום. כתוצאה מכך, ובהתאם לתחזיות החברה, באטמ הגיעה לאיזון בתוצאות הכספיות עבור תשעת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר. החברה צופה כי תחזור לרווחיות ברבעון האחרון של שנת 2012.

קופת המזומנים ברבעון השלישי של 2012 נותרה איתנה, ונכון ל-30 בספטמבר 2012 הסתכמה לכ-41.3 מיליון דולר, בדומה לקופת המזומנים של החברה ב - 30 ביוני 2012, שהסתכמה לכ-42.3 מיליון דולר.

כפי שהצהירה בעבר, החברה צופה כי תרומת הסכמי ה - OEM שנחתמו בסוף השנה שעברה בחטיבת הטלקום תמשיך להתגבר, וכן צופה החברה צמיחה בפעילות ה-IP. בבחטיבת הציוד הרפואי צופה החברה כי כל רכיבי הפעילות יציגו צמיחה, בין השאר, בעקבות התרחבות פעילות ההפצה במזרח אירופה, צמיחה משמעותית בפעילות הדיאגנוסטיקה בעקבות קבלת אישורים והתרחבות הייצור וההפצה על מנת לעמוד בביקושים, וכן עלייה בביקוש לפתרונות סילוק הפסולת הרפואית.

לדברי ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ: "התוצאות הכספיות של החברה ממשיכות לשקף את התחזיות שלנו בהן צפינו איזון בפעילות עד לרבעון השלישי ומעבר לריווחיות ברבעון הרביעי של השנה. אנחנו מעריכים כי מגמה זו של צמיחה במכירות וחזרה לריווחיות תמשיך בכל היחידות שלנו גם לתוך 2013".

"בתחום הטלקומוניקציה אנו חווים גידול בביקושים והזמנות בדרום מזרח אסיה ובאמריקה הלטינית, כשבמקביל צפון אמריקה ממשיכה להיות השוק הגדול שלנו. בתחום הדיאגנוסטיקה אנחנו מזהים המשך ביקוש למוצרי החברה גם בשווקים המתפתחים שהינם בעלי קצבי צמיחה גבוהים. אנו משקיעים מאמצים בקבלת רישיונות, ועל אף שלוקח לנו זמן להשיגם, אנו פועלים מהר לענות על הזמנות מצד הלקוחות".

"בסין, שוק יעד משמעותי, אישורים ורישיונות ראשוניים כבר התקבלו ואנחנו מצפים כי במהלך המחצית הראשונה של 2013 יתקבלו אישורים נוספים. רוסיה, מקסיקו וברזיל הן שווקי יעד גדולים נוספים בהם אנחנו מצפים לקבלת אישורים במהלך השנה הקרובה. אנו מעריכים כי חטיבת הדיאגנוסטיקה, שהיא הגורם הראשי להפסדים שלנו, תתאזן במהלך 2013. אני מאמין כי הצלחנו לבנות בבאטמ קבוצה טכנולוגית מדעית הנהנית מהכרה בינלאומית והיא זו שמצעידה את החברה קדימה לקראת המשך צמיחה מואצת".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה