"בשנה הבאה יאשרו 10 קידוחים חדשים, באף אחד מהם אין תכנון סביבתי"

המשרד להגנת הסביבה: "חסרים לנו אנשים, חסר לנו ציוד, חסרים לנו כלי שיט ואנו לא מקבלים נתונים ממשרדי ממשלה אחרים"
 |  (5)
קידוח, צילום: Getty images Israel
בכנס ירושלים להגנת הסביבה התקיפו גופים ממשלתיים שאמונים על איכות הסביבה את הקידוחים הימיים הרבים שמופיעים לחופי ישראל ואת החברות המפעילות אותם.

"כחברה עלינו לשמור על משאב הים ולנצל אותו בצורה אחראית, יש לקבוע מדיניות אינטגרטיבית לים", כך אמרה היום, אורית נוקד, שרת החקלאות, בכנס ירושלים ה-5 לסביבה של החברה להגנת הטבע, "יש לזכור כי לצד כל תכניות הפיתוח המואצות של קידוחי הגז והנפט, הדיג הוא עדיין פרנסתם של משפחות רבות. לכן נעשה כל מאמץ שהענף ישתלב עם הסביבה ולא יפעל נגדה".

רני עמיר, ראש אגף ים וחופים במשרד להגנת הסביבה, שהשתתף במושב בנושא כלים להגנה על הים אמר כי "חסרים לנו אנשים, חסר לנו ציוד, חסרים לנו כלי שיט, יש חוסר בחקיקה וחסרים תקנים של אנשים שבאמת מבינים בנושאים האלה. אנחנו לא יודעים היכן עומד החוק לאזורים ימיים, אנחנו לא מקבלים שיתוף פעולה ממשרדי ממשלה אחרים וגם לא נתונים אמיתיים בזמן אמת".

מנהל אגף שטחים פתוחים ברשות הטבע והגנים, ניר אנגרט, הסביר למשתתפים כי קיים בלבול רב בנוגע בטיפול בנושא הימי. "תשתיות בים, כמו כבלים תת ימיים - אין תכנון ושום יחס סביבתי. לרשות הטבע והגנים אין מושג לגבי איפה זה מונח, איפה התוואי, וכמובן שלא מבקשים מאיתנו חוות דעת סביבתית. ישנם 50 קידוחים שקדחו בים במהלך השנים. אני לא מכיר קידוח שעשו בו תכנון סביבתי או שפעלו על פי מידע סביבתי. למרות זאת הולכים לאשר בשנה הבאה עשרה קידוחים חדשים, שגם בהם אין שום התחשבות סביבתית או תכנון על פי איזה שהוא עקרון סביבתי, כפי שנעשה ביבשה."
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מר ארד(וא)ן שניכם קצת מבלובלים!!!
  HDTK 05/11/2012 16:25
  הגב לתגובה זו
  8 0
  עד היום נגרמו יותר אסונות אקולוגיים שבהן מיכליות שהובילו נפט התרסקו בים מאשר מקידוח נפט או גז בים(האם למנוע ממיכליות להכנס לנמלי הארץ???).האם לכך אתה ומשרדך ערוכים????!! לדעתי כלל לא ,כי ההסתברות לכך נמוכה מאוד.אם ברצונך לדאוג לסביבה ובעיקר לבריאות הציבור הייתי מזרז את ההפקה של הגז מהים ובכך מונע שימוש במזהמים לייצור החשמל.בינתים התנהלותך פופוליזם זול ותו לא!!!
  סגור
 • 4.
  נו באמת שילכו לישון על האף
  קצת שקט 05/11/2012 16:17
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כל אחד פה רוצה תשומת לב על חשבון משקיעי הגז
  סגור
 • 3.
  נו באמת שילכו לישון על האף
  קצת שקט 05/11/2012 15:56
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כל אחד פה רוצה תשומת לב על חשבון משקיעי הגז
  סגור
 • 2.
  בישראל אין מומחים לנושא איכות סביבה בים הקשור לקידוחים
  טלטל 05/11/2012 15:54
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ועד שיכשירו אנשים יכול לקחת שנים.גם אם יכשירו אנשים כאלה בחול, לא יהיה להם הניסיון לפקח ולהבין.דהינו יש להפסיק נושא הקידוחים עד להודעה חדשה ולהשבית את מה שנעשה וכבר פותח ולהמתין ןלהמתין.מישהוא כאן כנראה השתגע!טימטום אצל פקיד חרוץ זה שילוב קטלני.ושר\חבר כנסת זה בסך הכל פקיד שמחפש להיטיב עם המקורבים שמצביעים עבורו ומשמשים קבלני קולות.יש לגדוע ההוצאות המיותרות האלה ולקחת מודל מארה"ב או מנורבגיה שלהם ניסיון אדיר במפרץ מכסיקו ובים הצפוני ולהשתמש בשרותים שלהם.ושיפסיקו לגרו לנזקים ולעכב פרויקטים.ביבשה יש חרדים שדואגים לקברים ובים יש שומרי אכות סביבה שדואגים לדגים והשרימפסים
  סגור
 • 1.
  השמאל מגוייס נגד תעשיית הנפט
  דמו 05/11/2012 15:48
  הגב לתגובה זו
  10 0
  בים כידוע פועלות וקודחות רק חברות ישראליות....כל השכנים מסביב מרוסיה ,קפריסין לבנון מצריים ובכלל עצרו מזמן את כל הפעילות בים כדי להניח דעתם של שומרי הסביבה ורק ישראל הפושעת הגדולה מזהמת והורסת את הים של כל העולם....אם זה לא היה עצוב זה היה מגוחך .בכל העולם ובסביבה מפתחים את תעשית הקידוחים במלוא המרץ וקודחים מאות קידוחים מדי שנה ובכלל לא מטריד אותם אם יזהמו את הים .וכאן השמאל הצבוע עסוק בהרס התעשיה המקומית והסיכוי להשיג עצמאות אנרגטית בטענות אויליות שכביכול "לא מוכנים"לקטסטרופה אם בסיכוי של 1:1000 תקרה.
  סגור