פניה לריבלין: "הכנסת עלולה לשמש מחר בימה למחטף בסוגיית הרווחים הכלואים"

קבוצת ישראל יקרה לנו והמשמר החברתי פנו ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, בדרישה לבטל את הדיון וההצבעה שנקבעו למחר על חוק הרווחים הכלואים. "מדיניות אחראית אינה עולה בקנה אחד עם הצבעה על החוק"
 |  (3)
רובי ריבלין, צילום: יהודה שגב., יח"צ
קבוצת ישראל יקרה לנו והמשמר החברתי פנו ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, בדרישה לבטל את הדיון וההצבעה שנקבעו למחר (ב') במליאת הכנסת על חוק הרווחים הכלואים.

במכתב נאמר, כי ראש הממשלה הקדים את הבחירות ופיזר את הכנסת שכן הוא "מבקש מהעם מנדט מחודש ... להביא תקציב אחראי עם ראיה ארוכת טווח, וכי ב"עת הזאת לא ניתן להביא תקציב אחראי." לאור זאת, טוענים הארגונים, כי כל החלטה בעלת משמעות פיסקאלית, צריכה להתקבל רק לאחר הבחירות, על ידי הכנסת ה-19.

הארגונים טוענים במכתב, כי "מדיניות ממשלתית אחראית אינה עולה בקנה אחד עם הצבעה על חוק "הרווחים הכלואים" בשעה שעדיין לא אושר תקציב המדינה, ועל ידי כנסת שכבר סיימה את תפקידה ונקלעה לסחרור של מערכת בחירות. לאור האינטרס הציבורי המובהק בסוגיית "רווחים כלואים" והסערה הציבורית שקמה בעקבות הפרסומים בעניין, אנו מתריעים על כך שהכנסת עלולה לשמש מחר בימה למחטף ממשלתי מקומם ביותר, וזאת כאשר 80 יום לאחר מכן יוחלף הרכבה על פי רצון הציבור בבחירות."

הארגונים הוסיפו וכתבו ש"יש הטוענים שלא ניתן לדחות את ההצבעה בסוגיה לשנת 2013, שכן הדבר יביא לדחיה של שנה בהחלת החוק. אולם בדיון בוועדת הכספים ב-1 באוגוסט 2012, אמר יו"ר ועדת הכלכלה, כרמל שאמה, כי גם כיום יכולות רשויות המס להוציא לחברות הגדולות הפועלות במשק הישראלי שומה כדין על רווחיהן, וזאת בהסתמך על סעיף 77 לפקודת מס ההכנסה (פרוטוקול מספר 1178, ועדת הכספים). על דברים אלו חזר גם כבוד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, בדיון שנערך בכנסת ב-23 בספטמבר 2012".

אייל עופר: "אישור חקיקה בעלת השלכות מרחיקות לכת על המשק הישראלי במהלך תקופת בחירות היא מחטף פסול. על יו"ר הכנסת מוטלת האחריות למנוע כל כרסום במעמדה של הכנסת על ידי הפיכתה לחותמת גומי של שר האוצר."

מהמשמר החברתי נמסר, כי "היועץ המשפטי לממשלה כבר הבהיר את עמדתו החד-משמעית נגד צעדים בלתי הפיכים, בכך שמנע מהממשלה להכשיר את המאחזים על פי דו"ח ועדת לוי. אישור חוק הרווחים הכלואים בתקופת בחירות על ידי הכנסת היוצאת, משמעו העמדת הכנסת ה-19 והממשלה שתקום בפני מציאות מוחלטת ובלתי הפיכה בנוגע לגביית מסים בסכומים בעלי השפעת מאקרו על המשק."
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא לאפשר לביבי ושטיניץ לגנוב לנו מיליארדים
  חרד מהליכוד 04/11/2012 21:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הם כבר גנבו לנו 14 מיליארד ש"ח, שהם הגרעון בתקציב 2012. אסור לאפשר להם לגנוב מיליארדים נוספים.
  סגור
 • 2.
  חבורה של גנבים החכ
  טוב מאוד 04/11/2012 19:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החוק הזה הוא אסון לכולנו!!!
  סגור
 • 1.
  עד שיש חוק טוב ! (ל"ת)
  אבי 04/11/2012 19:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור