הממשלה אישרה להקים צוות שרים לקביעת אסטרטגיה חברתית כלכלית ארוכת טווח

על הצוות שגיבש את ההמלצות בנושא הופקדו נציג מהאוצר ופרופ' יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה
 |  (6)
דגל ישראל, צילום: Getty images Israel
הממשלה אישרה היום להקים צוות אשר יקבע מדיניות ארוכת טווח לישראל. ההחלטה באה לאחר גיבוש המלצות על ידי צוות בינמשרדי שעסק בנושא זה, בראשות יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, פרופ' יוג'ין קנדל ומנכ"ל משרד האוצר דורון.


על פי ההחלטה שאושרה פה אחד בממשלה, יוקם צוות שרים לאסטרטגיה כלכלית בראשות ראש הממשלה. כמו כן יוקמו צוותים מקצועיים של כל משרדי הממשלה הרלוונטיים אשר יתכללו את תהליך התכנון והביצוע של הרפורמות ארוכות הטווח של הממשלה.

הצוות התמקד בין השאר בצרכים שנובעים ממשיטת הממשל בישראל שכולל קדנציות קצובות של הממשלות והיעדר תיאום מספק בין משרדי הממשלה השונים. דבר זה פוגע ביכולת מדינת ישראל להיערך מבעוד מועד לאתגרים בעלי חשיבות גדולה, כמו בתחום האנרגיה, משאבי הטבע, דמוגרפיה ועוד.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר "עלינו לחשוב קדימה כדי לתת מענה לצרכים האסטרטגיים של המדינה. למרות הקושי המובנה, בארבע השנים האחרונות התחלנו לא מעט רפורמות, שמטרתן לתת מענה לאתגרים אסטרטגיים ארוכי טווח של מדינת ישראל בתחומי כלכלה וחברה, כגון בניית גדר ההפרדה, הרפורמה בהגברת התחרותיות במשק, ניהול משק הגז, ועדת שישינסקי ועוד. אנחנו נמשיך לבצע רפורמות אלה וגם רפורמות נוספות בתחומי דיור והורדת יוקר המחייה".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  מר ביבי.4 שנים לא הספיקו לציבור להבין שאתה חרטטן ?
  אנונימי 04/11/2012 20:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי לחדד את החרטה.לקחתה לצידך את שטייניץ ממשפחת המקורבים.השאלה הנשאלת :מה עשיתה למען הציבור הצעיר והמסכן ב-4 שנות שילטונך ???
  סגור
 • 5.
  חה חה חהחה.... (ל"ת)
  ביביובל 04/11/2012 18:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  זה יהיה כמו טרכטנברג החבר של ביבי והמדיניות שלו (ל"ת)
  אנונימי 04/11/2012 18:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  ועדות ועדותתתת
  איציק 04/11/2012 18:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ריח בחירות זה ברור הנושא החברתי זה הנושא במערכת בחירות והליכוד מתחיל להבין מושחתים לכו לכל הרוחות שאלוהים יפיל אותכם לשני מנדטים אין לכם שום זכות קיום העצוב הוא שרוב אנשי הליכוד הם הסובלים העיקריים מבחינה חברתית ומרוב טפשותם הם ימשיכו להצביע לליכוד
  סגור
 • 2.
  יש רייח של בחירות באוויר (ל"ת)
  בחירות באוויר 04/11/2012 17:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איחוד ביטוח לאומי ומס הכנסה מחוייב המציאות.יחסוך
  טלטל 04/11/2012 17:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהוצאות !שניהם זה מס ואין הצדקה לפיצול ולכפל מיבנים ופקידים ומיחשוב.אפשר לחסוך למעלה מ-2 מיליארד שח בשנה ע"י איחוד המשרדים והגביה.
  סגור