הציבור חוזר לארץ ומגדיל סיכון: הקרנות המסורתיות בשיא מתחילת השנה

לקרנות המסורתיות גויסו 2.4 מיליארד שקל באוקטובר. גיוסים של 1.3 מיליארד שקל נרשמו בקרנות הקונצרניות. מהקרנות הכספיות נפדו 520 מ' ש' לעומת גיוס של 1.3 מיליארד ש' בספטמבר
 | 
קרנות נאמנות, צילום: Getty images Israel
תעשיית קרנות הנאמנות הישראלית המשיכה לגדול גם בחודש אוקטובר והיקף הגיוסים בקרנות המסורתיות הסתכם ב-2.4 מיליארד שקל - הגיוס הגבוה ביותר שנרשם מתחילת השנה, זאת לעומת גיוס של 410 מיליון שקל בלבד שנרשם בחודש ספטמבר, כך עולה מנתונים לסיכום החודש שפורסמו היום (א') ע"י כלכלני בית ההשקעות מיטב.

סך הגיוסים בתעשיית קרנות הנאמנות כולה, מסורתיות וכספיות, בחודש אוקטובר הסתכמו בכ-1.9 מיליארד שקל, כשאר מתחילת שנת 2012 גייסו סך הקרנות הישראליות כ15.5 מיליארד שקל, מהן כ-13 מיליארד שקל גויסו בקרנות המסורתיות. תעשיית הקרנות מנהלת נכון לסוף חודש אוקטובר כ-164.2 מיליארד שקל, מתוך זה הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-126.5 מיליארד שקל.

נתון בולט נוסף מתייחס להגדלת הסיכון שנטל על עצמו ציבור המשקיעים בקרנות בחודש החולף, כאשר גיוסים בסך 1.3 מיליארד שקל נרשמו באוקטובר בקרנות הקונצרניות, ובכך היה אוקטובר החודש החזק ביותר באפיק זה מאז אפריל. נציין כי באותה התקופה עלו מדדי התל בונד בין 1.8% ל-2% ומדד קונצרני כללי זינק ב-3.1%

מנגד הציבור הישראלי מימש באגרסיביות את החזקותיו באפיק השקלי ופדה מהקרנות השקליות כ-830 מיליון שקל. במיטב מציינים כי מרבית הפדיונות באפיק זה היו בקרנות הכספיות שנחשבות להשקעה באפיק שקלי קצר שמהן נפדו כ-520 מיליון שקל לעומת גיוסים בסך של 1.3 מיליארד שקל שנרשמו בהן בספטמבר, מדובר בפידיונות ראשונים שנרשמו באותן הקרנות מאז מארס.

בהתייחס לאפיק המנייתי מציינים במיטב כי באוקטובר חלה התמתנות של כ-80% בקצב הפדיונות מהקרנות המנייתיות ביחס לספטמבר כך שהסך שנפדה מהן הסתכם בכ-20 מיליון שקל. נציין כי מתחילת שנת 2012 נפדו מהקרנות המניתיות 1.103 מיליארד שקל.

בנוסף עולה מהנתונים שאספו במיטב כי באוקטובר נרשמה חזרה של המשקיעים הביתה, כאשר של 80 מיליון שקל נרשמו בקרנות האג"ח חו"ל לעומת גיוסים של 220 מיליון שקל שנרשמו בהן בספטמבר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה