אפסילון על חברות הנדל"ן היזמי: "תנאי השוק - מצע נוח להעלאת מחירים"

בית ההשקעות מוצא כדאיות בחשיפה לאג"ח חברות הנדל"ן היזמי. ההערכתם: "קיים עודף ביקוש משמעותי כיום לסחורה קונצרנית חדשה"
 |  (2)
תחזית צמיחה, צילום: Getty images Israel
בית ההשקעות אפסילון מצייר שני תרחישים אפשריים לאחר הורדת הריבית בסקירה שכותרתה "סופת ההוריקן סטנלי מכה בחופי ישראל". על פי ירון גורדון, מנהל השקעות: "שוק האג"ח צריך לבחון בפניו שתי אפשרויות ריאליות ולתת סבירויות בהתאם להערכותיו וכמובן להיערך להשלכות בהתאם". האפשרות הראשונה היא המשך מדיניות מוניטארית מרחיבה והאפשרות השנייה היא זיגזוג.

הורדת הריבית תמשיך תסייע לשיפור מצב הרוח בשווקים ועל כן תתמוך באג"ח הקונצרני. באפסילון מציינים כי ירידת התשואות באג"ח הקונצרני המדורג גבוה גרמה לשחיקת מרווחים עד כדי ירידת האטרקטיביות בהשקעה באג"ח אלו. ההמלצה היא להגדיל חשיפה לאפיק הקונצרני בכלל, ובעיקר לאג"ח קונצרני בדירוג A במח"מ ארוך של מעל 3 שנים, בפרט, וזאת לאור הורדת הריבית.

"אנו רואים כדאיות בחשיפה לאג"ח של חברות נדל"ן יזמי (באופן סלקטיבי), מאחר ותנאי שוק הנדל"ן הנכחי יצרו מצע נוח להעלאת מחירים מצד החברות ושיפור רווחיות הפרויקטים. בנוסף, חשוב לציין, כי תנאים אלו יוצרים מצע נוח לפתיחת שוק ההון להנפקות חדשות וההערכה הינה כי קיים עודף ביקוש משמעותי כיום לסחורה קונצרנית חדשה", כותב גורדון.

בנוגע לאפיק הממשלתי נכתב כי התנודתיות כנראה ותימשך בתקופה הקרובה, אך כל עוד לא נראה התפתחויות דרמתיות, ההערכה היא שהתשואות צפויות להישמר ברמות הנוכחיות והסיכוי להורדת נוספת - נמוך מאוד. "לאור זאת אנו שומרים על של 3.5 שנים באפיק השקלי ו5.5 שנים באפיק הצמוד בתיקים שלנו", נכתב.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שטויות במיץ עגבניות.
  פליקס החתול 04/11/2012 09:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עם ישראל לא יכול לשלם על דירות במחירים הנוכחים , זה הוא קצה גבולת היכולת , מפה והלאה אם לא תבוא ירידה של 15-20% אז תבוא קריסה של 50-60% , העם מתחיל להבין מהי המשמעות של נטילת משכנתא במינוף כה גבוה , שבעצם מחזירים כפול מסכום ההלוואה , הבנקים שמתחרים בינהם על לקוחות ונותנים מימון גבוה עושים בדיוק מה שליהמן ברדרס עשו ב-2008 , מקווה שראיתם את הכתבה אתמול בערוץ 10 , אם המחירים לא יצטננו ב-15-20% , השוק יעשה את שלו והם יקרסו ב-50-60% בבום , מינוף מביא לקריסה מהר מאד - ראו ארה"ב 2008 , ראו נוחי דנדקנר וכו'....דרך אגב כמעט כולם חושבים ההיפך ממכם אפסילון.
  סגור
 • בחינת המציאות
  2016 27/10/2016 22:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדהים לקרוא את התגובה הזו כיום ב 2016 ולראות כמה כדאי לחשוב בצורה שונה מהקונצנזוס כולם חושבים בצורה שונה שיחשבו המציאות חשבה אחרת וכך גם הכותב
  סגור