מחזיקי אג"ח IDB דורשים מדנקנר להזרים 65 מ' ש' לפני שישלם ריבית

מטרת הדרישה היא מניעת אי תשלום חוב עתידי. יתר על כן, נציגות האג"ח בקשה לקבל פרטים נוספים על עסקת ההשקעה של יוסי אלשטיין בגנדן
 |  (1)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
היום (ה') נערכה פגישה של נציגות אי.די.בי אחזקות הכוללת את בתי ההשקעות פסגות, הראל, אקסלנס וקרן גלעד בבית ציוני אמריקה.

על פי עו"ד לילך הראל, היועצת המשפטית של פסגות, קיימות מספר סוגיות מהותיות שהנציגות רואה בהן חשיבות קריטית להמשך, ושלגביהן אין כרגע בידי הנציגות והנאמנים תשובות.

סוגיה אחת היא הגעה לפתרון כולל הנוגע לחובות החברה כלפי מחזיקי אגרות החוב. סוגיה אחרת היא יצירת ודאות לכך כי פרעון תשלום הריבית הקרוב על סך של כ- 65 מיליון שקלים שמועדו הוא ב-20 בדצמבר, ייעשה רק כנגד הזרמת סכום מקביל לקופת החברה. מטרת הדרישה היא מניעת אי תשלום חוב עתידי.

יתר על כן, הנציגות ביקשה לקבל פרטים נוספים על עסקת ההשקעה של יוסי אלשטיין בגנדן ומלוא המשמעויות התזרימיות והאחרות שיש לה. עוד נאמר שקיימת ציפיה בקרב מחזיקי האג"ח שכל כספי ההשקעה בגנדן יוזרמו לחברה.

עוד נחשפה הפוזיציה של קרן יורק באידיבי פיתוח . הקרן שבשליטת ג'רמי בלנק יצרה רוב חוסם בשתי סדרות האג"ח של החברה מסדרה ז' ומסדרה י' באופן שכל החלטה עתידית שתתקבל, מחייבת את הסכמתם. הפוזיציה של יורק נחשפת כחלק מכתב ההצבעה של החברה למינוי נציגות שבה על המועמדים לחשוף את שיעור החזקתם.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי יודע /משער מה השער ממנו יעלו שוב אידיבי אג"ח אחזקות (ל"ת)
  מי שקולע יעשה מכה 03/11/2012 20:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור