הבטיח ריבית חודשית של 2% והורשע בגניבה של יותר מ-5 מיליון ש' מלקוחותיו

שלום קופרמן לקח סכומים משמעותיים מלקוחות במגזר החרדי והבטיח ריבית חודשית. בית המשפט קבע כי קופרמן ידע כי אין לו אפשרות להחזיר את הכספים והרשיע אותו
 |  (3)
פסק דין, צילום: גטי אימג'ס
פרשת הונאת פונזי בהיקף של מיליוני שקלים מגיעה היום לסופה. מנהל ההשקעות שלום קופרמן הורשע היום בבית המשפט השלום בעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הדחה בחקירה והוצאת שיקים ללא כיסוי.

על פי כתב האישום בין השנים 2002-2006 קיבל קופרמן כספי ממספר לקוחות, בעיקר מהתחום החרדי. קופרמן הציע את עצמו כמנהל השקעות בשוק ההון והבטיח להם חודשית בשיעור של 1%-2%, מעל הריבית המקובלת בשוק. קופרמן שהיה שרוי בחובות אישיים ועסקיים לא סיפר זאת ללקוחותיו.

קופרסמן הצליח לשכנע את הלקוחות שניתן לחסוך בעמלות ועל כן הכספים הועברו לא ישירות ולא דרך תיק מנוהל. סך הכספים שהועברו לידי קופרמן הסתכמו ליותר מ-5 מיליון שקל.

בתחילת התהליך, שילם קופרמן את הריבית כרגיל אך בשלב מסוים חדל מלעשות זאת. במקביל, קופרסמן לא החזיר את הכספים שנטל והמתלוננים הפסידו את כל הסכום אותו השקיעו.

בית המשפט קבע כי קופרמן השתמש בכספים לטובת עסקים בבעלותו ולצרכיו האישיים. בין היתר, השתמש בכסף לצורך רכישת דירה על שם מקורבו ולהשקעה בחנות צילום בבעלותו. חלק אחר מהכספים הועברו לחשבונות בחו"ל.

בית המשפט קבע כי לקיחת הכספים התבצעה כאשר קופרמן ידע כי אין לו אפשרות להחזירם ועל כן הרשיע אותו בעבירות המיוחסות לו. גזר הדין צפוי להינתן בתקופה הקרובה. התיק נוהל על ידי עו"ד עמית בכר ואלינור שרבני - יחיאלי ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). ונחקר על ידי מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כסף כסף כסף
  כסף מעוור 30/10/2012 16:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אנשים רואים כסף קל מול העיניים והשיקול דעת שלהם מתעוות
  סגור
 • 2.
  לא ברור (ל"ת)
  איך אנשים נופלים 30/10/2012 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מקווה שילך לכלא להרבה שנים!!! (ל"ת)
  לא יאמן 30/10/2012 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור