סרגון צללה 16% אחרי דוחות חלשים ל-Q3: נוקטת בצעדי התייעלות

סרגון סגרה רבעון פושר וצופה שחיקה במכירות ברבעון הבא. בחברה מתכננים לאחד חטיבות באופן שיצמצם את ההוצאות התפעוליות ב-11%
 |  (1)
עירא פלטי
חברת ציוד התקשורת {סרגון} פרסמה היום (ב') דו"ח כספי חלש לרבעון השלישי של השנה, ותחזיות נמוכות להמשך השנה. התוצאות שפרסמה החברה לרבעון שחלף נמצאות מתחת לתחזיות האנליסטים הסוקרים את החברה. בתגובה, צנחה מניית החברה במסחר ב-16%.

סרגון המנוהלת על ידי עירא פלטי עוסקת בתחום התקשורת האלחוטית באמצעות פתרונות הנקראים בקהול. מניות החברה נסחרות בבורסה בתל אביב, אך גם בארה"ב תחת הסימול CRNT. היום (ב') לא צפוי להתקיים מסחר במניית החברה מעבר לים בשל ההוריקן סנדי.

ברבעון השלישי של השנה רשמה החברה עלייה צנועה של 2% במכירות לרמה של 116.1 מיליון דולר. אנליסטים הסוקרים את החברה ציפו שהחברה תציג הכנסות של 121 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, סרגון הציגה ברבעון השלישי מתואם (Non-GAAPׂ) של 3.3 מיליון דולר שהם 9 סנט למניה. מצד אחד מדובר בשיפור לעומת הרבעון המקביל שבו רשמה החברה רווח מתואם של 600 אלף דולר בלבד. עם זאת, האנליסטים ציפו שסרגון תסגור את הרבעון עם רווח של 11 סנט, כך שמדובר באכזבה.

"אנחנו לא חסינים להשלכות המאקרו כלכליות אשר גורמים לכך שהתוצאות הכספיות במחצית השנייה של השנה נמוכים יותר מאשר הציפיות המוקדמות שלנו", הסביר פלטי בהודעה לעיתונות. "אחרי עלייה דרמטית בהזמנות ברבעון השני של השנה, אנחנו ראינו היפוך ברבעון השלישי ודחייה של הזמנות לרבעון הרביעי ולכן ההכנסות שלנו ברבעון הקרוב צפויות לרדת לעומת הרבעון הנוכחי".

פלטי הסביר כי על רקע השחיקה הצפויה בהכנסות, בחברה החליטו לאמץ תוכנית התייעלות אשר תכלול איחוד של חטיבות. פלטי לא ציין מה התוכנית תכלול, וכמה עובדים יפוטרו, אך הדבר צפוי להקטין ב-11% את ההוצאות התפעוליות של החברה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סרגון --גאנדון (ל"ת)
  הלך הכסף 29/10/2012 23:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור