"פלאפון החליטה לפעול ללא לאות וללא בושה נגד התארגנות העובדים"

ההסתדרות פנתה היום לבית הארצי לעבודה עקב הסכסוך המתמשך בפלאפון בנוגע לגוף הראוי לייצג את עובדי החברה. טוענים שהנהלת החברה פתחה דף פייסבוק שהמסר בו הוא לא לוועד של ההסתדרות
 |  (3)
מחאה, צילום: Getty images Israel
ההסתדרות הודיעה היום (א') לביה"ד הארצי לעבודה שהיא מתנגדת לדחיית ההכרעה בסוגית ייצוג עובדי חברת הסלולר, פלאפון, המונחת בפני ביה"ד הארצי לעבודה. נושא זה נידון בביה"ד בעקבות ניסיונות ההתנגדות של הנהלת חברת "פלאפון" למהלך ההתארגנות של עובדי החברה.

בהסתדרות כתבו היום לביה"ד ולנשיאה, נילי ארד, כי "לא עברו 48 שעות ממועד הדיון של ביה"ד הארצי הנכבד, הנהלת פלאפון החליטה לפעול ללא לאות וללא בושה, להחמרת פעולות מלחמת החורמה בהתארגנות בשני מישורים. האצת תהליך ביטול חברות עובדיה בהסתדרות והאצת תהליך הקמת "ועד פנימי מטעם" של הנהלת החברה".

בהסתדרות טוענים שהנהלת החברה פתחה דף פייסבוק שכותרתו "אומרים כן לועד אמיתי של עובדי פלאפון" שהמסר בו הוא לא לוועד של ההסתדרות. יתר על כן, ישנה הפניה לאתר אינטרנט של אותו ועד ובכניסה לו רשום שועד מטעם ההסתדרות אינו מייצג את העובדים. עוד נטען שעובד הרוצה להצטרף לוועד נדרש להצהיר שהוא מבטל את חברותו להסתדרות.

עוד מציינים בהסתדרות כי מנהלי מחלקות שונים בחברה, שחלקם עומדים מאחורי היוזמה, יחד עם ההנהלה הבכירה ביותר בחברה ובחלקם מעודדים אותה, מפרסמים זאת בריש גלי בדפי הפייסבוק שלהם. כמו-כן עוברת כאש בשדה קוצים הודעות מיילים בין כל עובדי החברה ובהם קישור לאתר "הועד" שהוקם מטעם הנהלת החברה. "כך ממשיכה החברה, תוך ניצול כוחה ומשאביה האדירים, להפר כל נורמה ודין אפשרי בהפעלת מכבש הלחצים על העובדים לבטל חברותם בהסתדרות ולהקים "ועד מטעם".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ההסתדרות חבורה של בריונים אוכלי חינם-לכו לעבוד
  מבין עניין 29/10/2012 09:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סתם הורסים לאנשים את מקומות העבודה. החברות במקום להתעסק באיך למכור, ליצור יותר תעסוקה מתעסקים עם החבורה של הבריונים משנות ה-80 שלא רוצים להודות שתם זמנם בטל קורבנם
  סגור
 • 2.
  ההסתדרות זה הסרטן של הכלכלה ובדרך מסדרים ג'וב לעיני ה 0 (ל"ת)
  יעקב 28/10/2012 23:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  שטויות !!!! אין לכם על מה לכתוב?? (ל"ת)
  גל 28/10/2012 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור