בנק ישראל: המדד המשולב למצב המשק בחודש ספטמבר עלה ב-0.2%

באשר להתפתחות רכיבי המדד, מדד הייצור התעשייתי עלה באוגוסט בשיעור של 3.6 אחוז, מדד הפדיון של המסחר והשירותים עלה באוגוסט ב-1.8 אחוזים ומדד יצוא השירותים ללא שירותי תחבורה ירד בספטמבר ב-0.3 אחוזים
 | 
מכולת סחורות, צילום: Getty images Israel
המדד המשולב למצב המשק בחודש ספטמבר עלה ב-0.2 אחוז. כל על פי הודעה שנמסרה מבנק ישראל.

על פי נתוני המדד החודש מצביעים על המשך התרחבות הפעילות במשק בקצב מתון בדומה לשנה האחרונה. העליה באה לידי ביטוי כמעט בכל מרכיבי המדד למעט ביצוא השירותים. יתר על כן, בעקבות עדכון כלפי מעלה שערכה הלמ"ס בנתוני יצוא הסחורות לחודש אוגוסט, עודכן במקביל כלפי מעלה גם המדד המשולב לחודש אוגוסט.

באשר להתפתחות רכיבי המדד, מדד הייצור התעשייתי עלה באוגוסט בשיעור של 3.6 אחוז, בהמשך לעלייתו ב-3 אחוזים ביולי. מדד הפדיון של המסחר והשירותים עלה באוגוסט בשיעור של 1.8 אחוזים, בהמשך לעלייה של 3.6 אחוזים ביולי. מדד יצוא השירותים ללא שירותי תחבורה ירד בספטמבר בשיעור של 0.3 אחוזים, לאחר עליה של 0.3 אחוזים באוגוסט.

בד בבד מדד יבוא תשומות לייצור עלה בספטמבר בשיעור של 0.8 אחוזים, לאחר שירד באחוז באוגוסט. מדד יצוא הסחורות (הראלי) עלה בספטמבר בשיעור של 0.8 אחוזים, לאחר שירד ב-4.5 אחוזים באוגוסט. מדד יבוא מוצרי צריכה (הראלי) עלה בספטמבר בשיעור של 2.7 אחוזים, לאחר ירידה של 3.5 אחוזים באוגוסט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה