גבריאלי: "לא מכיר עוד חברה שמחזיקה את כל יתרות החוב במזומן בקופה"

יד ימינו של דנקנר באסיפת מחזיקי החוב של אידיבי פיתוח: "יחד עם המזומנים של עסקת כת"ש בקופה של אידיבי פיתוח יהיו מזומנים בסך 2.1 מיליארד שקל". מידרוג הציבה אופק שלילי לכלל ביטוח
 |  (4)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
מחזיקי אגרות החוב של חברת אידיבי פיתוח התכנסו היום (ה') אחה"צ לאסיפה בבית החייל שבת"א, על מנת לשמוע דיווח מנציגי הנהלת החברה שבשליטת נוחי דנקר באשר למצבה העסקי ובאשר ליכולותיה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן.

חיים גבריאלי, מנכ"ל אידיבי פיתוח, הנחשב ליד ימינו של נוחי דנקנר ומעורב בכל הארועים בקונצרן, ביקש להבהיר שלא ברור להנהלת החברה, שמנהלת דיון פתוח עם מחזיקי האג"ח, מדוע כונסה האספה הזו, אבל לאחר שזו כונסה החברה מתכוונת לענות על כל השאלות.

לדברי גבריאלי, "אתם יודעים שאידיבי פיתוח היא חברה בעלת פורטפוליו מגוון ואיכותי בעל פוטנציאל השבחה ממשי. יחד עם המזומנים של עסקת כת"ש בקופה של אידיבי פיתוח יהיו מזומנים בסך 2.1 מיליארד שקל. אין עוד אף חברה, כלומר אני לא מכיר שום חברה שמחזיקה את כל יתרת החוב שלה במזומן בקופה".

"בתקופה האחרונה החברות עוברות תהליך של השבחה וכולכם רואים את השיפור הגדול ואת חזרת אמון המשקיעים במניות החברה, שרשמו עליות חדות בבורסה. בשורה התחתונה - אידיבי פיתוח תפרע את כל חובותיה במועדן. אחנו פועלים ימים ולילות על מנת לעמוד בכל המשימות. אנחנו מצפים שלכשתיבחר נציגות מחזיקי האג"ח נמשיך בדיאלוג הפתוח והפורה שהיה לנו איתם עד כה".

סעיף נוסף על פרק יומה של אסיפת הנושים כלל דיון וקבלת החלטות בדבר נקיטת פעולות לצורך הגנה על זכויות מחזיקי האג"ח ובמסגרתו התכנסו נציגי הסדרות בנפרד.

נזכיר כי הנושה הגדול ביותר של אידיבי פיתוח כיום היא קרן יורק, שבראשה עומד ג'רמי בלנק, וזאת לאחר שב-10 באוקטובר דווח כי הקרן רכשה 20% מאגרות החוב של החברה בתמורה לכ-400 מיליון שקל. נציגי קרן יורק נכחו באסיפה, כמו גם כ-100 איש נוספים. על הרכעשה של קרן יורק אמר נציג החברה "אנחנו מודים לקרן יורק על האמון שהם נתנו בחברה ועל כך שהם השקיעו בקבוצה שלנו".

למרות ניסיונות ההרגעה של הנהלת החברה באסיפת הנושים, מידרוג הודיעה היום אחה"צ על הצבת אופק שלילי לחברת כלל וזאת לאור "עלייה בסיכון האשראי של בעל השליטה בחברה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה יופי !!!
  אנונימי 27/10/2012 02:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בדצמבר אני הולך לקבל 20 אגורות תשלום על האגח (קרן+ריבית) ובכך להחזיר שליש מהשקעתי !!!! לא מוכר !!! רק בפארי !!!
  סגור
 • 2.
  מרגיש קצת כאילו כופים על החברה להתנהל בטעויות
  עידן ק. 25/10/2012 18:45
  הגב לתגובה זו
  11 1
  חברה לא אמורה להחזיק כל כך הרבה מזומנים! הרי היא אמורה לייצר ערך ותשואה לבעלי המניות...מזומן בעו"ש כמוהו כאובדן ערך לכסף עליו היה אפשר לעשות תשואה. מוזר מוזר מוזר. תנו להנהלה להתנהל - מי שהאמין אז ביכולות החברה - צריך להמשיך ולהאמין. לא?
  סגור
 • אתה צודק...אבל...
  רפי 25/10/2012 23:02
  הגב לתגובה זו
  7 1
  כשההסטריה של המוסדיים שולטת , יחד עם ההסתה מצד אחד העיתונים שמתיימר להיות עיתון כלכלי,זה מה שרואה.
  סגור
 • 1.
  טיסה נעימה אגח י' אידיבי פיתוח !!!!! (ל"ת)
  אריה דרעי 25/10/2012 17:37
  הגב לתגובה זו
  16 1
  סגור