אליהו זוכה להיתר מפישר: יוכל להחזיק 13.49% בלאומי, הרוב בנאמנות

עד 8.49% מכל סוג אמצעי השליטה בבנק בהן מחזיק אליהו באמצעות חברות שבבעלותו - יוחזקו בידי נאמן שזהותו תאושר מראש ובכתב על ידי המפקח
 |  (1)
שלמה אליהו
לאחר התייעצות בוועדת הרשיונות של , חתם הנגיד, סטנלי פישר על היתר שיהיה בתוקף למשך 3 שנים, אשר מאפשר לשלמה אליהו ואישתו חיה להחזיק יחד אמצעי שליטה בבנק לאומי +1.03% לאומי 2,344 +1.03% לאומי בסיס:2,320 פתיחה:2,310 גבוה:2,345 נמוך:2,307 תמורה:58,780,949 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשיעור של עד 13.49%, מכל סוג של אמצעי שליטה, כאשר התנאי המרכזי בהיתר זה הוא שמרבית ההחזקה תהיה באמצעות .

בכך מאפשר בנק ישראל לאליהו לקדם את עסקת רכישת השליטה (69%) בחברת הביטוח מגדל מידי חברת ג'נרלי מבלי שיצטרך לממש את החזקותיו בלאומי (9.59%) תחת לחץ. "ההיתר יכנס לתוקף ביום השלמת עסקת הרכישה של השליטה במגדל אחזקות על ידי אליהו ולא יאוחר מה-31 בדצמבר 2012".

ההיתר שניתן לאליהו כפוף למספר תנאים שהראשון שבהם הוא שעד 8.49% מכל סוג אמצעי השליטה בבנק בהן מחזיק אליהו עם כניסתו לתוקף של ההיתר באמצעות חברות שבבעלותו, שלמה אליהו אחזקות, אחים אליהו, חב' לנאמנות והשקעות ואליהו חברה לביטוח - יוחזקו בידי נאמן שזהותו תאושר מראש ובכתב על ידי המפקח.

בנוסף קובע הנגיד תנאי ולפיו עד 5% מכל סוג של אמצעי השליטה בבנק לאומי יוחזקו על די המחזיקים בעקיפין, באמצעות מגדל אחזקות ופיננסים.

הנגיד מטיל על אליהו מגבלה כשהוא קובע כי הוא לא יוכל לרכוש אמצעי שליטה נוספים בבנק, למעט רכישה באמצעות קבוצת מגדל, וזאת גם אם שיעור החזקותיהם באמצעי השליטה הרלבנטיים מ-8.49%, מכל סיבה שהיא.

נזכיר כי בשבוע שעבר מכר אליהו מניות של בנק לאומי בתמורה ל-200 מיליון שקל, כאשר רק חלק מהתמורה התקבלה במזומן והיתר בוצע באמצעות המרה של מניות לאומי למניות של בנקים אחרים, מזרחי ודיסקונט, מה שהעיד על כך שאליהו לא לחוץ לכסף לצורך מימון עסקת מגדל, מה עוד שאליהו התחייב בפני הברוקר בביצע בעבורו את ההפצה, IBI, שלא למכור עוד מניות לאומי במשך 3 חודשים.

נזכיר כי בנק לאומי עצמו העמיד לאליהו הלוואה בסך 2 מיליארד שקל והלוואה של כ-350 מיליון שקל מבנק דיסקונט בעבור רכישת השליטה במגדל מג'נרלי שתעלה לו כ-3.5 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה זה השטויות האלו ?
  מגדליהו 24/10/2012 13:01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה זאת אומרת לא לחוץ בכסף ? ג'נרלי יחכו לו עד מתי ? הם צריכים מזומן וכבר הפסידו עקב ירידת ערך המניה וההנחה שנתנו לו. הוא הבטיח לא למכור מניות לאומי ב- 3 חודשים הבאים. יש לו מחבוא של מזומנים ? מאיפה יממן ? איך פתאום כולם משתחווים לפניו ? הוא אדם מבוגר ונאחל לו אריכות ימים. מה יקרה לכל ההיתרים הללו במידה והשליטה תועבר ליורשיו ? מה יקרה ליציבות החברות והעובדים ? כל העיסקה הזו לא ברורה לחלוטין. אולי מישהו יקום ויסביר !
  סגור