שנתיים אחרי אסון הכרמל: אושרה העברת 67 מיליון ש' למערך הכבאות

43 מיליון שקלים יועברו לצורך רכישת כבאיות חדשות. בד בבד, אושרה העברת 5 מיליון שקלים לנושא הביטחון התזונתי, הכוללת חלוקת ואוצ'רים לקשישים ונזקקים
 | 
כיבוי אש, צילום: דוברות חברת חשמל
שנתיים אחרי אסון הכרמל, שלאחריו הועברה ביקורת רבה על התקציבים שמקבלים כוחות ההצלה, ועדת הכספים אישרה היום (ג') העברת 67.35 מיליון שקלים למערך הכבאות. בד בבד, אושרה העברת 5 מיליון שקלים לנושא הביטחון התזונתי.

יו"ר הוועדה, ח"כ, משה גפני, הביע מורת רוח מכך שבמהלך כל תקופת הבחירות, עליו להגיש בקשה מיוחדת לקיום ישיבה בגין כל נושא וכל העברה תקציבית המגיעים לוועדה. זאת בעקבות החלטת יו"ר הכנסת והנשיאות הכנסת, כי הוועדות לא תקיימנה דיונים, למעט במקרים בהם יתקבל אישורה של ועדת ההסכמות בין ראשי הקואליציה לאופוזיציה.

גפני הוסיף ואמר: "אם הממשלה מעוניינת להעביר תקציבים, יהיה עליה להגיש בשמה בקשה גורפת לוועדת ההסכמות וליו"ר הכנסת לקיום דיונים בוועדת הכספים. אין בכוונתי ואין זה נכון לגשת לוועדת ההסכמות על כל בקשה תקציבית וכל נושא בנפרד".

מתוך 67.35 מיליון שקלים שיועברו למערך הכבאות, 43 מיליון יועברו לצורך רכישת כבאיות חדשות, 10 מיליון לתקצוב הפעימה הראשונה של המענק החד-פעמי לכבאים ו-2.35 מיליון לצורך קליטתם של כבאים חדשים ופרישתם של כבאים ותיקים. יתר על כן, אושרה העברת 12 מיליון שקלים לתקציב הוצאות חירום אזרחיות לצורך השלמת תקצוב חוזה חכירת מטוסי כיבוי.

במסגרת ההעברה התקציבית למשרד הרווחה, הועברו כאמור, 5 מיליון שקלים, שנועדו לממן את ביצוע התכנית לביטחון תזונתי הכוללת חלוקת ואוצ'רים לקשישים ונזקקים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה