אושרה הצעת החוק להקמת קרן ניהול הכנסות המדינה מרווחי הגז

שר האוצר יקבע את מדיניות הקרן ווועדה מקצועית תעקוב אחר יישומה. "המלצות הוועדה מתבססות על הניסיון הבינלאומי שנצבר בתחום ויוקצו למטרות חברתיות"
 |  (5)
בינימין נתניהו
עוד אבן דרך בנושא תמלוגי הגז שיכנסו למדינה הושלמה היום, בכנסת אושרה הצעת החוק שעוסקת בהקמת הקרן שתנהל את ההכנסות מרווחי הגז.

הצעת החוק נכתבה לאחר המלצות ועדת ששינסקי ובחינת הנושא על ידי וועדה שהוקמה לצורך זה בראשות ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל. חברי הוועדה האחרים כללו את הממונה על התקציבים במשרד האוצר, החשבת הכללית במשרד האוצר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ונציגי .

"המלצות הוועדה מתבססות על הניסיון הבינלאומי שנצבר בתחום ועל פי עיקרון מנחה כי לטובת הדורות הבאים יש לנהל את הרווחים בראייה ארוכת טווח", נכתב בהודעה אישור הצעת החוק, "בכל שנה יוקצו הרווחים השוטפים מתשואות על השקעות הקרן לטובת מטרות חברתיות – כלכליות - חינוכיות. כספי הקרן ישמשו במידת הצורך להתמודדות עם אירועים חריגים בעלי השפעה שלילית על כלכלת המדינה, כמלחמה או רעידת אדמה".

בראש המועצה הקובעת את מדיניות הניהול ישב שר האוצר. וועדת השקעות מקצועית שתכלול נצגי ציבור וממשלה יישמו את המדיניות. הניהול עצמו יתבצע על ידי מחלקה שתוקם בבנק ישראל.

שר האוצר, יובל שטייניץ אמר כי "אנחנו משלימים עכשיו את המהלך ההיסטורי שהתחלנו בוועדת ששינסקי. הקרן שהקמנו היום תהווה תעודת למדינה, תפנה משאבים לתקציבים חברתיים ותגן על תעשיות הייצוא״.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הלך הכסף מה לעשות? (ל"ת)
  T 23/10/2012 13:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  זה כמו גנב שמקים קרן לניהול הכספים הגנובים
  אבי לוין 23/10/2012 13:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנגנבו מהמשקיעים שהשקיעו עשרות שנים על בסיס מיסוי נמוך כי לא היה נפט פה וכל הכסף ירד לטימיון וכאשר נמצא הנפט לפתע זה הפך לנכס של המדינה וראשי המדינה הקפיצו את המיסוי וגנבו 80% מהנכסים ! מהמשקיעים שהשקיעו בתמימות ולקחו סיכון גבוה ורומו בסוף
  סגור
 • 3.
  2 שרי אוצר
  העני 23/10/2012 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזה שר אוצר? זה הפודל או זה העל. או הזאב מוועדת הכספים
  סגור
 • 2.
  לאן ילך הכסף
  Yaakov 23/10/2012 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכסף ילך למסיבות שעשה ביבי לחברים 448 שקל למנת קטרינג חה חה חה !!! איפה האפרש כי מנה לא עולה יותר מ250שח גג
  סגור
 • 1.
  בשביל מה צריך קרן ניהול? הכספים יכולים לעבור
  ש"סניק בנשמה 23/10/2012 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישירות לש"ס אטיאס דרעי וישי יעשו בהם שימוש יעיל
  סגור