אושרה הלוואה של 35 מיליון ש' לתע"ש; "יש לפעול למען הפרטה"

ההלוואה נועדה בעיקר לתשלום שכר לעובדים. יו"ר הוועדה, גפני: "אם לא תהיה התקדמות בעניין ההפרטה אשקול להעלות לדיון בקשה של האוצר לקצץ 2.5 מיליארד ש' בתקציב הביטחון
 | 
משה גפני, צילום: לע"מ; עמוס בן גרשום
ועדת הכספים אישרה הבוקר (ג'), הלוואה בסך 35 מיליון ש' לתעשייה הצבאית. ההלוואה נועדה בעיקר לתשלום שכר לעובדים. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הביע תסכול על התנהלות הממשלה ובמיוחד משרד הביטחון בנושא הפרטת תע"ש, אך אמר ש"אין לעכב את ההלוואה, כי חייבים לשלם שכר לעובדים. יש לעשות הכל על-מנת לוודא שההפרטה תצא אל הפועל עוד לפני הבחירות".

גפני הביע חשש שהסכם ההפרטה הסופי לא ייסגר לפני הבחירות וכי לאחריהן, תהיה ממשלה חדשה והחברה והעובדים ייקלעו למבוי סתום. "אם לא תהיה התקדמות בעניין אשקול להעלות לדיון בקשה של האוצר לקצץ 2.5 מיליארד שקלים בתקציב הביטחון".

יו"ר ועדת המשנה לעניין הפרטת תע"ש, ח"כ שי חרמש (קדימה): "משרד הביטחון מעכב את הפרטת תע"ש בכך שאינו מזרים את הכספים אליהם התחייב במסגרת ההבנות להמשך קיומו של קו ייצור אסטרטגי. היתה התחייבות חד-משמעית של משרד הביטחון אך המשרד אינו עומד בה ואינו מזרים את המקדמות שהיה עליו להעביר לתע"ש".

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה): "חובה על הוועדה להבטיח עוד לפני הבחירות שגם בהיעדר אישורי העברות תקציביות והלוואות, לא יהיה בכך כדי לעצור את מהלך ההפרטה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה