סקר CNN: ברק אובמה גבר על מיט רומני בעימות השלישי והמכריע

העימות השלישי שהתקיים הלילה הפגיש את שני המועמדים לנשיאות למאבק בנושאי החוץ. בסיכומו, 48% מהצופים סברו כי אובמה ניצח, רק 40% העדיפו את רומני
 | 
ברק אובמה מיט רומני, צילום: Getty images Israel
אם הבחירות בארה"ב היו נקבעים על סמך העימותים בין המתמודדים לנשיאות ברק אובמה ומיט רומני, ידו של הנשיא המכהן הייתה על העליונה. הלילה התקיים העימות השלישי והאחרון בין אובמה לרומני שעסק במדיניות החוץ. סקר של CNN מצביע על כך ש-48% מהצופים סברו שאובמה ניצח ורק 40% העדיפו את רומני.

בעוד כשבועיים יתקיימו הבחירות לנשיאות בארה"ב והעימות הלילה התקיים בנושאי החוץ וגם עניינה של ישראל עלה לדיון. כאשר נשאלו המועמדים האם התקפה על ישראל תחשב לדעתם כהתקפה על ארה"ב, אף אחד מן המועמדים לא השיב נחרצות שכן. אובמה ציין כי אם ישראל תותקף, ארה"ב תעמוד מאחוריה. רומני ענה תשובה דומה. שני המועמדים ציינו כי הם מחויבים למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני.

אחת הטענות של רומני כנגד אובמה הייתה כי הוא לא ביקר בישראל לאחר שנבחר. לדברי רומני "יצאת ל'מסע התנצלות' באזור והאייתוללות הבחינו בזה". אובמה לא נותר חייב וציין כי "כשביקרתי בישראל כמועמד לנשיאות לא נפגשתי עם תורמים לגייס כסף, אלא הלכתי ליד ושם, כדי להזכיר לעצמי את טבעו של הרשע, ולמה הברית שלנו עם ישראל בלתי שבירה. ואז ביקרתי בשדרות, שהופגזה ברקטות של חמאס".

נזכיר כי בעימות הראשון בין המועמדים ניצח רומני את אובמה בנוקאאוט. לעימות השני התכונן אובמה היטב וזכה לאהדה בקרב הציבור לאחריו. בעימות הנוכחי, עימות שובר השוויון - הצליח כאמור אובמה לנצח. כעת נותר להמתין לסקרים הארציים בארה"ב אשר עשויים לתת תמונה, האם העימות השלישי הצליח להטות מצביעים לאחד הצדדים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה