להתייחסות הציבור: משרד האוצר מפרסם תכנית לאומית לקידום חינוך פיננסי

התכנית תהווה מפת דרכים לכלל הגורמים הפועלים בנושא. שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ: "בין היתר נתמקד בהקניית ידע ויכולות פיננסיות לגיל הרך וכן לאוכלוסיות החלשות"
 |  (5)
יובל שטייניץ, צילום: רמי חכם
משרד האוצר פרסם היום (ב') תכנית לאומית לקידום חינוך פיננסי בישראל להתייחסות הציבור. שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ וסגן השר, הרב יצחק כהן, אישרו את התכנית שגובשה כחלק ממאמצי האוצר לקדם חינוך פיננסי. התכנית תהווה מפת דרכים לכלל הגורמים הפועלים לקידום חינוך פיננסי, בממשלה ומחוץ לה.

חינוך פיננסי יספק לציבור מודעות, ידע וכלים שיעזרו לכל אדם לקבל החלטות פיננסיות נבונות במהלך חייו: למשל, בעת רכישת בית, בחירת חיסכון פנסיוני והתחלת חיים כלכליים עצמאיים עם עזיבת בית ההורים. התכנית האסטרטגית מתווה תהליך ארוך טווח, שתחילתו בהעלאת מודעות, המשכו בהנגשת ידע והקניית מיומנויות וסופו בשינוי דפוסי ההתנהלות הפיננסית של הציבור.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, ציין כי הוא מחויב להמשך קידומו של נושא החינוך הפיננסי. "אני מברך על פרסומה של התכנית הלאומית. לפני כשנה אישר הקבינט החברתי-כלכלי את הצעתי להקמת מחלקת חינוך פיננסי באוצר ואני שמח לראות תוצאות ראשונות למהלך. אחד הלקחים העיקריים מהמשבר הכלכלי הגלובלי הוא חשיבותם של החינוך והאוריינות הפיננסיים. בין היתר נתמקד בהקניית ידע ויכולות פיננסיות לגיל הרך וכן לאוכלוסיות החלשות".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אתר IYY לבני נוער נותן חינוך פיננסי מצויין (ל"ת)
  קורא מעוניין 22/10/2012 23:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  חשבון אתה כבר יודע?
  סאן 22/10/2012 13:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חשבון כבר למדת?
  סגור
 • 3.
  1991, באר שבע.
  נגבי 22/10/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  4 0
  באותה שנה ובעיר יזם מנהל אגף החינוך בעיריית באר שבע תוכנית חלוצית ומקורית בנושא זה בשיתוף עם אחד הבנקים. מנהלי סניפים באיזור,בוגרי האוניברסיטאות, היו המורים. מרתק ומעניין. לצערינו התפטר מנהל האגף מתפקידו וקוצר ראות מצד מחליפיו השבית ומנע תוכנית זו מתלמידים שיבואו..
  סגור
 • 2.
  קשקשן בנמל
  עמית 22/10/2012 12:47
  הגב לתגובה זו
  2 2
  טוב לך שהציבור לא עושה חשבון. טוב לך שאתה יכול לתת אור ירוק לחברים שלך לחייב דמי ניהול של 6% בקרנות פנסיה. טוב לך שהבנק נותן בקושי 0.8% בשנה. אבל ריבית על המינוס יכולה גם להגיע ל10%. טוב לך שבבחירות הקרובות לא אבחר בך ואז תוכל ללכת לעבוד אצל איזה בעל הון. ולקבל שכר מנופח. אז תגיד לי מר שטייניץ על מי אתה מנסה לעבוד.
  סגור
 • 1.
  יופי שטייניץ
  דרדק 22/10/2012 12:41
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ובהמשך גם תמליץ להוריד את גיל המצביעים על מנת שגיל הרך יוכל להשתתף בבחירות. ולאוכלוסיות חלשות תן קודם כל מספיק הכנסה בשביל שיהיה להם בכלל אפשרות לבצע בחירה. היום יש הוצאה למזון, דירה, מיסים. והופס נגמר הכסף. וראה זה פלא: עוד לא נגמר החודש. תן לזה פתרון ! ואגב, זה כל כך שקוף שזו הודעה בגלל הבחירות. צריך להיות הכי ציני שבעולם. נגמרה הבושה, הא. חינוך זה תמיד חשוב ותמיד נחוץ. אבל העיתוי שטייניץ, העיתוי.
  סגור