חבס מבצעת מימון מחדש בהיקף של 55 מיליון אירו בהולנד

קבוצת הנדל"ן הודיעה היום כי Habas Tulip B.V חתמה על הסכם מימון מחדש. "מנצלים את שיעורי הריבית הנמוכים בתקופה זו בשווקים"
 |  (1)
בנייה
קבוצת {חבס} הודיעה היום כי Habas Tulip B.V, של החברה הרשומה בהולנד, חתמה על הסכם מימון מחדש (Refinance) עם קונסורציום בנקאי זר (אותו קונסורציום אשר העמיד את ההלוואה המקורית). במסגרת הסכם המימון מחדש, הוארכה תקופת ההלוואה למימון השקעת Habas Tulip במניות NSI N.V, אשר אמורה הייתה להיפרע בחודש יולי 2014, עד לחודש אוקטובר 2016.

יתרת ההלוואה בהתאם להסכם המימון מחדש הינה 55 מיליון אירו, אשר הינה זהה ליתרת ההלוואה כפי שהייתה טרם החתימה על הסכם המימון מחדש. בהתאם לתנאי הסכם המימון מחדש, אף הופחתה הריבית שתישא ההלוואה החל ממועד המימון מחדש ועד למועד פירעון ההלוואה, לשיעור קבוע של 1.515% לשנה בתוספת מרווח בשיעור של 2.95%, ובסה"כ בשיעור של 4.465% לשנה (עד כה היה שיעור הריבית 4.723% לשנה).

בנוסף להלוואה האמורה, הועמד ל- Habas Tulip קו אשראי חדש למשיכה על פי שיקול דעתה הבלעדי של Habas Tulip, עד לסך של 5 מיליון אירו נוספים למימון ההשקעה במניות NSI.

אמת המידה הפיננסית, לפיה לא יעלה יחס סכום ההלוואה לשוויון הבורסאי של מניות NSI המוחזקות על ידי Habas Tulip (LTsV) על 50%, לא השתנתה. ליום חתימת הסכם המימון מחדש עמד יחס זה על כ- 47.9%. החברה מוסרת כי
Habas Tulip עמדה (ועודנה עומדת) בכל תנאי ההלוואה ובאמות המידה הפיננסיות הנדרשות במסגרתה.

במסגרת ההתקשרות בהסכם המימון מחדש, ינבעו ל- Habas Tulip הוצאות עסקה חד פעמיות בהיקף מוערך של כ- 1% מסכום ההלוואה וההלוואה הנוספת, ומנגד יחסכו כאמור ל- Habas Tulip הוצאות ריבית בשיעור של כ-0.25% לשנה מסכום ההלוואה וההלוואה הנוספת.

רונן עקביה, מנכ"ל הקבוצה מסר: "ההתקשרות בהסכם המימון מחדש וזאת כמעט שנתיים לפני מועד פירעונה הינה פרי יוזמתנו מתוך כוונה לנצל את שיעורי הריבית הנמוכים בתקופה זו בשווקים, לטובת קיבוע ארוך טווח כמו גם שריון מסגרות אשראי ארוכות טווח. הארכת תקופת ההלוואה בתנאים אטרקטיביים אלו מהווה מבחינתנו הבעת אמון בהשקעתנו במניית חברת NSI מצד הבנקים המממנים, בייחוד כאשר מדובר בהלוואה מסוג Non-Recourse, ומשקפת את מערכת היחסים ההדוקה של הבנקים עם קבוצת חבס".


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה המניה מרוסקת??? (ל"ת)
  אבי 21/10/2012 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור