איזי כהן חוזר לעולם ביטוח - יחליף את שי טלמון כמנכ"ל כלל ביטוח

מועד החילופין עדיין לא ניקבע. נוחי דנקנר: "אני מודה לשי טלמון על הובלת כלל ביטוח בהצלחה בתקופה מאתגרת ומשוכנע שאיזי כהן ימשיך להצעיד את הקבוצה לאופק של צמיחה משמעותית"
 |  (4)
איזי כהן, צילום: קובי קנטור
שינויים בצמרת עולם הביטוח הישראלי: חברת כלל שבשליטת נוחי דנקנר הודיעה היום (א') על פרישתו של המנכ"ל שי טלמון לאחר שביקש שלא להאריך את תקופת כהונתו שמסתיימת בתחילת שנת 2013 לאחר כהונה שנמשכה 5 שנים באחת התקופות הקשות אי פעם. במקביל הודיעה החברה על מינויו של איזי כהן במקומו. מועד החילופין עדיין לא ניקבע.

איזי כהן פרש לפני מספר חודשים מתפקיד מנ"כל אפריקה ישראל אותה הוביל בהצלחה בימים של משבר חוב דרמטי. אל אפריקה הגיע כהן אחרי שנים רבות וניסיון רב בעולם הביטוח כמנכ"ל חברת הביטוח מגדל, שבראשה עמד שנים ארוכות. מעניין יהיה לראות את איזי כהן מתחרה בחברת הביטוח ששימשה לו כבית, אך שהבעלות בה עומדת בפני שינוי דרמטי, עם כניסתו הצפויה של שלמה אליהו.

חברת כלל ביטוח נמצאת כבר זמן רב על המדף של דנקנר גם על רקע כוונת החוק הריכוזיות לדרוש הפרדה של קונצרנים בין החזקות ראליות לאחזקות פיננסיות וגם על רקע הצורך של הקונצרן שנקלע לקשיים במזומנים. עד כה נודע שהקונצרן מוכר את חלקו בחברה הבת האמריקנית, גארד, מהלך שעוד לא הושלם.

יו"ר קבוצת אי.די.בי., נוחי דנקנר: "שי טלמון הוביל את קבוצת כלל ביטוח בהצלחה בתקופה מאתגרת. הוא מסיים קדנציה בת חמש שנים שבהן התמודדנו עם משבר כלכלי עולמי שהשפיע גם על הכלכלה הישראלית ועל שוק ההון בישראל. חרף זאת הצליח שי להתמודד עם האתגרים שניצבו בפני הקבוצה באופן מקצועי, מרשים ומעורר הערכה רבה. אני מודה לשי טלמון על מקצועיותו, על יושרו, על האינטגריטי ברמה הגבוהה ביותר ועל מסירותו לתפקיד, לעובדי החברה וללקוחותיה. שי מהווה נכס לכל ארגון שהוא עומד בראשו, ואני מאחל לו הצלחה ומשוכנע בהצלחתו בכל תפקיד בעתיד".

שי טלמון: "בתום חמש שנים מאתגרות כמנכ"ל כלל ביטוח, ביקשתי מדירקטוריון החברה לא להאריך את תקופת כהונתי, המסתיימת בתחילת שנת 2013. זו הייתה תקופה שבה עמדו על סדר היום נושאים דרמטיים כגון המשבר הפיננסי, רגולציה כבדה, תהליך לקראת אפשרות מכירתה של החברה ועוד. לאורך כל התקופה הזו הצלחנו לשמור על כלל ביטוח כחברה בעלת חוסן פיננסי וכאחת הקבוצות המובילות בכלכלה הישראלית ואני משוכנע שהחברה תמשיך לצמוח ולהתפתח. אני מודה לציבור העובדים והמנהלים, לסוכני הביטוח של החברה, לדירקטוריון ולבעלי המניות על שיתוף הפעולה".

על הצטרפותו של איזי כהן אמר דנקנר, "אני מברך את איזי כהן", מבכירי ענף הביטוח ומי שניהל במשך שנים בהצלחה את חברת הביטוח מגדל, על מינויו למנכ"ל. כלל ביטוח היא חברה מרכזית בקבוצת אי.די.בי., והיא תמשיך להיות כזו בשנים הבאות. אני צופה לה אופק של צמיחה משמעותית ומשוכנע שאיזי כהן יצעיד אותה להישגים משמעותיים ולהצלחה רבה".

איזי כהן: "אני שמח לחזור לענף הביטוח ולנהל חברה מכובדת ומובילה בתחום, שמח על ההזדמנות להמשיך ולעבוד בשיתוף פעולה עם אביגדור קפלן ושמח להצטרף לקבוצת אי.די.בי. בראשות נוחי דנקנר שהיא הקבוצה הגדולה והמובילה במשק. קיים פוטנציאל רב של השבחת ערך בחברה. אני מאמין שניסיוני והתמחותי בענף הביטוח, ובעיקר עבודת צוות משותפת, יסייעו לנו להצעיד את כלל ביטוח להישגים ולהצפת ערך רב לבעלי המניות".תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  טבעי ביותר שאחרי 5 שנים של כהונה בתפקיד
  כלכלן 21/10/2012 17:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש שינוי, אין זה קשור לטוב או רע זה טבעי והגיוני בהצלחה לשני הצדדים !
  סגור
 • 3.
  קאפו די טוטי קאפו
  ירחמיאל 21/10/2012 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהצלחה איזי. לא חשוב הסיפור העיקר שחזרת למימדים האמיתיים שלך. יש לך יכולת ואתה תביא אותה לביטוי בכלל. עשית סיבוב באפריקה וחזרת הביתה. כמעט. עדיין כלל זה לא מגדל (ומי כמוך יודע את ההבדל) אבל בסדר. כדאי לאנשי כלל הפנים ולהחליף דיסק. איזי איש של עסקי רכוש, קשרים מצויינים עם מבטחי משנה, יודע לעבוד וקר כמו דג. העובדים יקבלו תארים מפה ועד הודעה חדשה. קידום על הנייר מובטח. השינויים יהיובתחום עסקי רכוש, בתי עסק. פחות בתביעות.הוא יחפש אנשים בתחום השקעות וביטוחי חיים ופנסיות. שם הוא חלש. אולי יעביר אנשים ממגדל. הם יחפשו שינוי לפני שמגיע אליהו. כסאות מוזיקלים. בהצלחה איזי, תמסור ד"ש לחברים המשותפים. לא בטוח שהם ישמחו כמוך. נ.ב - איזה נוף יש לך מבית כלל ?
  סגור
 • 2.
  טלמון נכנס לכלל בתקופה קשה
  כלכלן 21/10/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולמרות זאת הספינה נותרה יציבה !
  סגור
 • 1.
  אוי ליוצרי ואבוי ליצרי (ל"ת)
  huxev 21/10/2012 11:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור