לאומי: "עדיין קיימת עדיפות לשווקים הבינלאומיים לעומת זה המקומי"

בבנק מעריכים כי המצב הגיאו-פוליטי והאטה כלכלית עשויים להביא לביצועי חסר של החברות בישראל, השקל צפוי להיסחר בתנודתיות
 | 
למרות העליות
שוק המניות הישראלי חווה מעיין תיקון לביצועי החסר שלו מול מדדי העולם בתקופה האחרונה, במיוחד לאור חזרתם של המשקיעים לתל אביב אשר הרימו את מחזורי המסחר כאשר אתמול הוא הסתכם בכמעט 2 מיליארד שקלים.

למרות זאת, כלכלני בנק {לאומי} עדיין סקפטים בנוגע להמשך הדרך וממשיכים להעדיף את השווקים הבינלאומיים לעומת זה המקומי כאשר הם מציינים שלטווח הקצר אנו צפויים להמשיך לראות איתנות מסוימת באחד העם.

"אנו מעריכים כי המצב הגיאו-פוליטי וההאטה הכלכלית בעולם ובמשק המקומי עלולים להביא לביצועי חסר של החברות המקומיות. לפיכך, אנו מוצאים כי עדיין קיימת עדיפות בחשיפה גבוהה יותר באפיק המנייתי לשווקים הבינלאומיים לעומת זה המקומי", נכתב בסקירת הבנק.

בתחום המט"ח השקל סיכם את השבוע תוך שהוא חוצה מטה את רף ה-3.9 ונקבע על 3.833 שקלים לדולר לאחר שעד לא מזמן ראינו את הצמד נסחר בקידומת 4. בלאומי מאמינים שההתחזקות הזו היא רק זמנית ואנו עוד צפויים לחזור למהלך של פיחות במטבע.

"נראה כי ההתחזקות המשמעותית שרשם השקל ונבעה מירידה במפלס החששות בנוגע לנושא האיראני בעת האחרונה מתמתנת", כתבו כלכלני לאומי.

כך, בבנק ממשיכים להמליץ על החזקה של אגרות חוב שקליות, למרות הירידה בלחצי האינפלציה בטווח הקצר. בשוק הקונצרני בלאומי "סבורים כי הפוטנציאל לרווחי הון ירד משמעותית" ולכן מעדיפים להעלות את רמת הסיכון ולהתמקד באג"ח עם מח"מ של עד 3 שנים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה