ב-HSBC מעלים תחזיות צמיחה לישראל, המשק יגדל ב-3.1% ב-2012

השקל יאפשר תחרות גדולה ליצואנים. האבטלה תוריד ביקושים מקומיים. עם זאת, התחזיות נמוכות אלו של בנק ישראל שצופה 3.3% והלמ"ס שאומד צמיחה של 3.5%
 | 
תחזית צמיחה, צילום: Getty images Israel
בענקית הבנקאות הגלובלית, HSBC, מעדכנים מעלה תחזיות צמיחה למשק הישראלי תוך עידוד מנתוני התמ"ג של הרבעונים הקודמים. על פי התחזית, המק צפוי לעמוד בפני קשיים לא מעטים בעתיד הקרוב אך גם קיימות הזדמנויות לשיפור הצמיחה.

ב-HSBC צופים כי המשק יצמח ב-3.1% ב-2012 ולאחריה תורגש האטה עם צמיחה של 2.65 ב-2013. כמות ההשקעות צפויה לקטון יחד עם החלשות בביקושים צרכניים בגלל האבטלה אך מנגד, הייצוא ישתפר בין השאר בגלל השקל שיאפשר תחרות גדולה.

בבנק מעודדים מאוד מביצועי המשק הישראלי עד כה. "הצמיחה המפתיעה במחצית הראשונה של 2013 הפתיעה בעיקר בגלל מפעל אינטל בהאיץ את הייצוא. נתונים אחרונים מעורבים אך נראה כי הצמיחה יציבה ברבעון השלישי וקצב יצירת המשרות יציבה גם היא כמו גם הביקוש לבתים".

יש לציין כי ב-HSBC אמנם מעלים תחזיות בגל הסיבות הנ"ל אך עדיין אלו נמוכות יותר מתחזיות הצמיחה של שרואה גידול של 3.3% במשק ואף יותר נמוכות מנתוני הבזק ל-2012 שפורסמו השבוע ואומדים צמיחה של 3.5%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה