מפגן עוצמה: S&P הותירה את דירוג האשראי של ישראל "+A/ יציב"

"הבחנו בהידרדרות פיסקאלית בגלל ירידה בהכנסות המדינה, למרות שלדעתנו צעדי הצנע שננקטו לאחרונה ורמות הצמיחה הנוכחיות של ישראל צריכים להבטיח שיחסי החוב ישתפרו בטווח הזמן הבינוני"
 |  (1)
בינימין נתניהו יובל שטייניץ
הכלכלה הישראלית ממשיכה להפגין עוצמה: חברת דירוג האשראי, S&P אישררה את דירוג האשראי של ישראל והותירה אותו ברמה של +A ובנוסף הותירה את תחזית הדירוג של ישראל "יציבה" לטווח הזמן הקצר והארוך.

לדברי הכלכלנים של חברת דירוג האשראי הבינלאומית, "הבחנו בהידרדרות פיסקאלית של ישראל בגלל ירידה בהכנסות המדינה, למרות שלדעתנו צעדי הצנע שננקטו לאחרונה ורמות הצמיחה הנוכחיות של ישראל צריכים להבטיח שיחסי החוב ישתפרו בטווח הזמן הבינוני".

"בעוד שהבחירות הקרובות מעלות באופן זמני את חוסר הוודאות ביחס לתוכניות הפיסקאליות, אנו מאמינים כי כל ממשלה שתיבחר תמשיך לפעול בזהירות בתחום המאקרו כלכלי ובמדיניות הפיסקאלית".

תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי יש בישראל מספיק נכונות פוליטית להימנע מהגדלה משמעותית במעמסת החובות הממשלתיים, זאת בזמן שסיכונים ביטחוניים משמעותיים צפויים להימשך".

"לאחר הערכה שהגירעון יגיעה ל-4% מהתוצר ב-2012, אנו מאמינים שהצעדים לצימצום החוב שבהם תינקוט הממשלה שתיבחר במסגרת התקציב הבא, יובילו לירידת הגירעון ל-3.3% מהתוצר ב-2013".

"נוכל לשקול להעלות את הדירוג של ישראל אם הממשלה תצליח להפחית את סיכוני הביטחון החיצוני, מה שיוביל להשפעה חיובית על היציבות המקומית, לצמיחה כלכלית ולעלייה באמון המשקיעים".

מנגד, "אנו מאמינים שכל נסיגה משמעותית הקשורה להפחתת יחס החוב-תוצר, או הפחתה בתחזיות הצמיחה, או הרעה משמעותית במצב הבטחוני של ישראל - עלולים להפעיל לחצים להפחתת דירוג האשראי של המדינה".

על רקע אישרור הדירוג אמר היום שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ: "גם חברת P&S מכירה בכך שלא ננקוט בכלכלת בחירות. אשרור דירוג האשראי של ישראל, עם תחזית יציבה, מהווה עדות נוספת למדיניות הכלכלית האחראית של הממשלה הנוכחית ושל משרד האוצר"
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכל בגלל שלי+שפיר +שמולי!!! (ל"ת)
  איילת 17/10/2012 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור