מזרחי: "מצב עזריאלי במשבר יהיה טוב בהרבה מאשר של המתחרות"

כך אומרת לנה שוורץ ממזרחי טפחות אשר החלו לסקר את פעילות הקבוצה. "האזורים בהם מקימה עזריאלי משרדים עלולים לסבול מירידת מחירים"
 | 
מתחילים לסקר
"עזריאלי ( עזריאלי קבוצה +0.94% עזריאלי קבוצה 18,330 +0.94% עזריאלי קבוצה בסיס:18,160 פתיחה:18,380 גבוה:18,380 נמוך:18,240 תמורה:319,338 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ), עם נכסים בשווי של כ-15.4 מיליארד שקל, צפויים לייצר השנה NOI בסך של כ-1.1 מיליארד שקל", כך אומרת לנה שוורץ, האנליסטית במחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות אשר החל לסקר את הקבוצה.

לדבריה, אחד היתרונות הבולטים של החברה הינו יכולתה לשפר את ההכנסה מהנכסים הקיימים בזכות ניהול יעיל, הכולל בין היתר, שינויי תמהיל שוכרים ושיפור הנכסים. הצמיחה מושגת גם בזכות פעילות ייזום ורכישה כאשר, בתקופה האחרונה עזריאלי הרחיבה משמעותית את היקף פעילות הייזום, והדבר הינו מפתח לצמיחה עתידית.

"מנועי הצמיחה של החברה הינם בעיקר פרויקטים יזמיים: לחברה 6 פרויקטים בפיתוח, בהשקעה של כ- 3.5 מיליארד שקל, אשר צפויים להגדיל בכ- 50% את שטחי ההשכרה. 3 פרויקטים הינם בסדר גודל מהותי מאוד: עזריאלי שרונה בתל אביב, מרכז חולון וקניון ראשונים, שצפויים להגיע לשוק בשנים 2013-2016."

שוורץ מזהירה כי לאור התערבות הרגולטור בניסיון רכישה של קניון עיר ימים בנתניה, עזריאלי תתקשה לצמוח בתחום המסחרי באמצעות רכישות ותהיה תלויה יותר בפעילות ייזמית. "אולם החשש העיקרי הוא האטה כלכלית משמעותית: הדבר יכול להוביל לירידה בפדיונות וללחץ להורדת דמי שכירות בקניונים. בנוסף, עודף היצע של משרדים באזורים בהם צפויים לקום פרויקטים עתידיים של החברה עלול, במקרה של היעדר צמיחה, להוביל לקושי בהשכרה ולמחירי שכירות נמוכים."

"במקרה של האטה כלכלית לחברה בלמים רבים מפני פגיעה בשווי: התנהלות שמרנית היסטורית, נכסים איכותיים עם ניהול יעיל, ניהול פיננסי אחראי המתבטא במינוף נמוך, כרית מזומנים, נגישות גבוהה למקורות הון וכן שיערוך סביר של נכסים. במקרה כזה, עזריאלי צפויה להיפגע פחות מחברות אחרות בשל מנגנוני הבלימה האלו", מסבירה שוורץ.

לסיכום, שוורץ אומרת כי האיתנות הפיננסית של החברה שבאה לידי ביטוי בהיקף חוב לא גבוה ביחס להון העצמי, אמצעים נזילים, היקף גבוה של נכסים לא משועבדים ותזרים מזומנים יציב מהנכסים שבבעלותה מובילה גם לנגישות גבוהה למקורות מימון ויכולת לגייס בתנאים נוחים, מה שתורם לגמישות הפיננסית של החברה, ותורם להמלצה החיובית על החברה.

"האיתנות הפיננסית של החברה וכן התנהלותה השמרנית היסטורית הינם מיתרונותיה הבולטים של החברה וממקמים אותה בפער רב מחברות הנדל"ן האחרות. זו אחת הסיבות בגינן אנו מעריכים כי מצבה של עזריאלי בעת משבר יהיה טוב בהרבה מאשר של מתחרותיה בסקטור. המלצתנו על המניה היא קניה עם 100 שקל (גבוה ב-13.2% מהשער הנוכחי העומד על 88.3 שקל למניה).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה