בדש מזהים: "הפוטנציאל בביטוח גבוה מבבנקים"; איפה קיים אפסייד 38%?

בדש מתרשמים שהעליות בשוק ההון יתרמו לרווחים גבוהים מהמצופה בחברות הביטוח ברבעון. סלייטר: "במקרה של שיפור במצב הכלכלה הפוטנציאל בביטוח גבוה מבבנקים". מהן ההמלצות?
 |  (1)
גרף
בית ההשקעות דש מוציא היום סקירה אוהדת ביותר לסקטור הביטוח. מאיר סלייטר, הפיננסים, מעדיף את מניות הביטוח על פני מניות הבנקים בתמחור הנוכחי בשל האפסייד וגם בשל הערכתו ש"שיפור במצב הכלכלה עשוי להניב גבוהה יותר בשני הסקטורים, אך עם פוטנציאל גבוה יותר בביטוח".

מניות הביטוח רשמו תשואה של כ- 27% במהלך 90 הימים האחרונים בגין העליות בשוק ההון המקומי ובדש כותבים לאור זה שהצפי כעת הוא לרווחים גבוהים ברבעון ולסגירת החוב למבוטחים בדמי הניהול המשתנים. מחירי היעד לחברות הביטוח מעודכנת מעלה וההמלצה נותרת בעינה – לכל הסקטור.

"הרבעון השלישי בשוק ההון היה מצויין, עם עלייה של 8.7% בת"א 100, של למעלה מ- 2% באג"ח הממשלתיות ויותר מ- 3% באפיק הקונצרני. מגמה זו צפויה למצוא את ביטויה ברווחים גבוהים בסקטור הביטוח, אשר צפויים לנוע סביב 20% תשואה להון ואולי אף למעלה מכך", מנמק סלייטר.

"בנוסף לרווחים הגבוהים הצפויים ברבעון, השפעה נוספת של התשואות הגבוהות בשוק היא מהלך משמעותי מאוד לקראת סגירת החוב למבוטחים בדמי הניהול המשתנים. דמי הניהול המשתנים, בשיעור של 15% מהרווח הריאלי בפוליסות החיים שהונפקו בין השנים 1990-2003, מהווים את אחד ממקורות הרווח המשמעותיים ביותר של החברות בתקופות בהן הם נגבים. החזרה לגביית דמי ניהול משתנים משקפת אפסייד עתידי נוסף מעבר לרווחיות שכבר נצברה ברבעון".

"התשואה הריאלית הנדרשת על מנת לסגור את החוב בדמי הניהול , כפי שהיא מוערכת על ידנו, עומדת נכון לסוף הרבעון השלישי בטווח של 0.5%-7% בלבד; מתחילת אוקטובר ממשיך שוק ההון לספק את הסחורה ולהערכתנו נרשמה תשואה נוספת של 0.7%-0.9% בפוליסות המשתתפות ברווחים", נכתב.

מבין חברות הסקטור ההעדפה היא למגדל והראל בעיקר לאור הקרבה שלהן לגביית דמי ניהול משתנים. בנוסף, עסקת העברת השליטה במגדל, שצפויה להסגר עד סוף החודש, "תחזיר את החברה להתמקדות בעסקיה השוטפים, תוך התחזקות בענף הביטוח הכללי. כמו כן, בעקבות העסקה עשוי להתגבר תזרים הדיבידנדים שמחלקת החברה, כאשר ביכולתה לחלק כ- 1.5 מיליארד שקל כבר היום על ידי שינוי מבנה ההון באמצעות גיוס הון משני. הראל ממשיכה להוביל את תחום ביטוח הבריאות תוך הצגת תוצאות טובות מאוד בתחום זה מתחילת השנה". מחיר היעד למגדל נקבע ל-5.7 שקלים - אפסייד של 21% ולהראל ל-180 שקל - אפסייד של 38%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו אתם נזכרים?רוצים למכור אה?הרווחתם 30%
  סוחר 15/10/2012 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועכשיו אתם רוצים להשחיל את הציבור?!?!תחפשו לכם פראייר אחר..איזה נוכלים אתם קולטים מה הם הוציאו עכשיו...עד מתי רשעים יעלוזו
  סגור