לידיעת חיים סבן: S&P קבעה את דירוג האשראי של פרטנר על "-AA"

הדירוג עם תחזית שלילית. "להערכתינו, הרווחים לפני מיסים יעמדו ב-2012 ו-2013 על כ- 1.6 מיליארד שקלים לעומת כ- 2.2 מיליארד שקלים ב- 2011".
 | 
אילן בן דב, צילום: בוצ'צ'ו
S&P מעלות קבעה את דירוג האשראי של פרטנר על "-AA" עם תחזית שלילית. יתר על כן, חברת הדירוג הכניסה את החברה לרשימת מעקב (Credit watch).

על פי הדו"ח, הדירוג נתמך ע"י מעמדה התחרותי של פרטנר כאחת משלוש חברות התקשורת הסלולרית המובילות בישראל, כמשתקף בנתח שוק של כ 31% - וכן הערכה לקיומו של מרווח לשיפור מבנה ההוצאות התפעולי.

מה שעוד משפיע על הדירוג הוא חברת האם של פרטנר, סקיילקס תקשורת הצפויה להמשיך להזדקק לדיבידנדים מפרטנר על מנת לשרת את החוב אצלה. מצב זה עשוי לפגוע בנזילות של פרטנר. עם זאת דו"ח הדירוג צופה שיפור בהון החוזר של פרטנר ומכיר בביטול מדיניות הדיבידנד של פרטנר שעשויה להעיד על עצמאות גוברת של החברה מבחינה זאת.

"הטלטלה העוברת על שוק הסלולר תביא לירידה חדה בהכנסות ובתוצאות התפעוליות של פרטנר ב- 2012 וב- 2013 בהשוואה ל-2011. להערכתינו, הרווחים לפני מיסים יעמדו ב-2012 ו-2013 על כ- 1.6 מיליארד שקלים לעומת כ- 2.2 מיליארד שקלים ב- 2011".

עוד נאמר שעוד 90 יום מתכוונים בסוכנות הדירוג להפגש עם החברה ולעמוד את חשיפתה למצב סקיילקס לרבות ביחס לחלוקת דיבידנדים. הפגישה תשפיע על מיקומה של החברה ברשימת מעקב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה