הצעת חוק: תוסדר פעילות חברות הדירוג "להתמודד עם ניגודי העניינים"

יו"ר רשות ניירות ערך: הצעת החוק נועדה "להגן על ציבור המשקיעים שמסתמך על הדירוג". החברות יאלצו לחשוף את מתודולוגיות הדירוג
 | 
כמו בעולם
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את טיוטת החוק שהתגבשה ברשות ני"ע, האוצר ומשרד המשפטים להסדרת פעילות חברות דירוג האשראי בישראל.

רמת הדירוג שניתן לחברות, גופים ואף ממשלות הוא גורם מכריע ביחס שוק ההון לאותה גוף מדורג ומהווה מרכיב קריטי במהלכי גיוס הון של תאגידים ורמת הריבית שהן נדרשות לשלם. הצעת החוק נועדה להגדיר "אמות מידה מינימאליות לפעילותה של חברת דירוג ולביצוע דירוג", נאמר בהודעת הועדה, "מוצע לקבוע הוראות שונות הנוגעות להבטחת עצמאותן של חברות הדירוג ולהתמודדות עם ניגודי העניינים בפעילותן".

כמו כן ההצעה תנסה להגביר את השקיפות לציבור ו"ייקבעו סמכויות פיקוח ואכיפה על פעילותן של חברות הדירוג", שכוללות סנקציות אזרחיות ומנהליות בגין הפרת ההוראות שייקבעו. רשות ניירות ערך לא צפויה להתערב בתוכן הדירוג ובמתודולוגיות שלו, אך חברת הדירוג ידרשו לחשוף את המתודולוגיות והמידע ששימשו לקביעת הדירוג כדי להעריך את האמינות והאיכות של הדירוג.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ אמר כי "החוק יביא להשוואת תנאי הרגולציה הקיימת בארץ לעניינן של חברות הדירוג לזו הקיימת במדינות המערב. אישור החוק אף עשוי להרחיב את פעילותן של חברות הדירוג הבינ"ל בישראל".

יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר הגיב כי "החוק יסייע בהגנה על ציבור המשקיעים המסתמך על הדירוג ויבטיח כי תהליך הדירוג והדירוג עצמו יהיו אמינים, איכותיים ובלתי תלויים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה