רשות המס נכנסת לכיס: חברות רווחיות מאוד ישלמו ריבית שנתית של 4%-8%

במסגרת המלחמה בחברות הארנק וההחזקה רשות המסים מציעה שתשלום הריבית יהיה בגין סכום המס הנובע מהרווחים הבלתי מחולקים של כלל החברות ששיעור הרווחיות שלהן גבוה ואינן משלמות דיבידנדים
 |  (10)
דורון ארבלי, צילום: משרד האוצר
רשות המסים הודיעה היום (ד') כי הוועדה לבחינת סוגיית חברות הארנק וחברות ההחזקה ממליצה למסות באופן שוטף את הרווחים הבלתי מחולקים בחברות אלו.

הוועדה גיבשה שתי חלופות אפשריות למיסוי חברות הארנק וחברות ההחזקה הפרטיות שהוצגו היום בפני ראשי הלשכות במטרה לשמוע את התייחסותם לחלופות המוצעות.

האפשרות הראשונה, שהוצגה מתמקדת במיסוי חברות מעטים שהן "חברות ארנק" ו"חברות החזקה פרטיות" באופן הבא:

"חברות ארנק" - חיוב במס של בעלי המניות היחידים בגין מחצית מרווחי חברות הארנק שלא חולקו במהלך שנת המס.

"חברות החזקה פרטיות" - חיוב במס של בעלי המניות היחידים בגין מחצית מהרווחים הפאסיביים שנצמחו בחברות ההחזקה הפרטיות ולא חולקו במהלך שנת המס.

האפשרות השנייה היא לחייב את כלל החברות, שהן בעלות אחוז רווחיות גבוה ולא חילקו דיבידנדים משמעותיים, בתשלום בגובה שבין 4% ל- 8%, בגין סכום המס הנובע מהרווחים הבלתי מחולקים של החברות.

יצוין כי על פי כתב המינוי, הוועדה בוחנת גם את אופן מיסוי האופציות לעובדים. סיום עבודת הוועדה צפוי בזמן הקרוב ומייד לאחר מכן יוגשו המלצותיה לשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ.

הוועדה לבחינת סוגיית חברות הארנק וחברות ההחזקה נפגשה היום עם נציגים בכירים של לשכת רואי חשבון, לשכת עורכי הדין ולשכת יועצי המס במטרה לקבל את התייחסותם לכיווני ההחלטה הסופיים שגיבשה לטיפול בסוגיית "חברות הארנק" וחברות ההחזקה הפרטיות. כפי שהוצג, הוועדה סבורה שיש מקום למסות את הרווחים הבלתי מחולקים שנוצרו בחברות הארנק ובחברות ההחזקה באופן שוטף, מידי שנת מס.

הוועדה מונתה על ידי שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, בהמשך לדו"ח ועדת טרכטנברג, שהמליץ לבחון את היבטי המס הכרוכים בהתאגדותם של יחידים ב"חברות הארנק" והקמת חברות החזקה פרטיות תוך שמירה על עקרון "השקילות המיסויית".

בראשות הוועדה עומד מנהל רשות המסים דורון ארבלי וכמו כן נמנים על חבריה פרופ' יוג'ין קנדל - יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, אבי ליכט - המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, פרידה ישראלי – מינהל הכנסות המדינה, גל הרשקוביץ- הממונה על התקציבים וחברים נוספים מרשות המסים.

תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  נשמע סביר בתנאי...
  עודד 11/10/2012 09:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שכל שקל שימוסה מבלי לחלקו לא ישא יותר מס חברות על הכנסות הריבית שיצבור בתוך החברה. אחרת זה מיסוי על מיסוי על מיסוי
  סגור
 • 7.
  לברוח מהארץ.נעשה ממש זוועה להמשיך כאן,כאשר בכל יום
  אנונימי 11/10/2012 09:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רגולציה חדשה ומיסים חדשים. נמאס.
  סגור
 • 6.
  איזה שטויות!איזה כותרות על שטויות (ל"ת)
  עזרא 11/10/2012 07:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  הפתרון הוא לרשום את חברות הארנק בחו"ל
  תעסוקה לרואי חשבון 11/10/2012 06:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מספיק עם מסחטה הכספים הזאת .... הוטל מס חברות ... הוטל מס על דיוודנדים ... יש מס הכנסה אישי ... עכשיו תעשו עוד מס על רווחים לא מחולקים בחברות ... השתגעתם לגמרי ...
  סגור
 • 4.
  פשוט הזויי - אסור להרויח פה כלום אסור לנשום אסור לחיות
  תום 10/10/2012 19:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה נהיה מהמדינה הזו הזבל הזה נתניהו הפך אותה לצורת שלטון של פוטין והכל שייך למדינה סליחה לנתניהו פשוט הזויי
  סגור
 • 3.
  דיבורי סרק
  מנדי 10/10/2012 18:51
  הגב לתגובה זו
  2 2
  הכל זה דיבורי סרק ובילבול ביצים הדבר נועד לטמטם את האוכלוסיה הממוצעת כמו בימי החושך של המשטר הקומוניסטי. זו עוד וועדה ללא שיניים שהלוביסטים יטרפדו אותה ללא שום מאמץ. הדבר היחיד שצריך לעשות זה למוטט את כל החברות המחזיקות לנו בכספי הפנסיה והמשחקות בקזינו על חשבוננו מבלי לתת לנו דין וחשבון. אנחנו פריירים ונמות פריירים וחבל שלא למדנו ויישמנו גם אצלנו אביב ערבי אם צריך גם באלימות ולהפיל את כל הטייקונים הגנבים ורמאים תוך כדי לתץ בלתי פוסק בבתים שלה ובמשרדים שלהם .הם לא סובלים הם גומרים את החודש עם רזרבות לעוד חמישים שנה. אנחנו עם מטומטם ופחדן אדיש ומפוחד ראו מה קרה עם המחאה החברתית הבזיונית שלא השיגה כלום.
  סגור
 • 2.
  אני עוזב, נמאס לי...
  רופא מתמחה 10/10/2012 18:00
  הגב לתגובה זו
  2 2
  זהו... אני עוזב בשבוע הבא לאוסטרליה. תעשקו מישהו אחר... אי אפשר לחיות פה. תמצאו מישהו אחר שיפרנס את גדודי החרדים, את חטיבות הערבים ואת פלוגות המתנחלים... ותמצאו גם כסף בשביל אלפי מקבלי הפנסיה הצעירים הג'ובניקים שחיים על חשבוני מגיל 45... וכן... גם מקבלי הפנסיות הכפולות המשולשות והמרובעות . לי זה נמאס, שלום ולא להתראות.
  סגור
 • מוזמן לעזוב.... מוזמנים לקרוא....
  אוהד 10/10/2012 23:06
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כתבת פלוגות מתנחלים, וצדקת, באמת במילואים יש מלא פלוגות של מתנחלים (אני יוצא שבוע הבא) ומה אתה עושה למען המדינה? אז קצת יחיו על חשבונך (אלק מתמחה) בשביל זה אתה חושב להגיע לאוסטרליה, אנחנו נישאר פה, ולא, אין לי בעיה שתחזור לכאן עוד 20 שנה כשתודה שעשית את טעות חייך.
  סגור
 • 1.
  לא הבנתי !!!!
  שמואל 10/10/2012 17:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  א. מה זה "חברות ארנק" ??? ב. מה זה "חברות החזקה פרטיות" ??? ג. מה זה עקרון "השקילות המיסויית". ??? (זה עברית זה???). ד. האם ישלמו ריבית או מס ??? מי ישלם החברה או הפרט ??? ה. למי המלל הזה מיועד ????
  סגור
 • זה מלמד דבר פשוט.יש מיסוי ליודעי ח״ן ומעסיקי רו״ח.שונה (ל"ת)
  ממני וממך. 11/10/2012 03:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור