חברת הוט סגרה עסקה עם פטריק דרהי: מחיר הצעת המיזוג עודכן מעלה בשיעור קל ל-38 שקל למניה; המוסדיים ייענו?

הצעת המיזוג המקורית עמדה על 37 שקלים. האסיפה תתבקש לאשר את הפיכת הוט לפרטית. הכדור עובר כעת לידיים של המוסדיים
 |  (4)
פטריק דרהי (צלם: שמואל נחמני)
פטריק דרהי משפר מעט את ההצעה למחיקת {הוט} ממסחר, וכעת ייאלץ לנסות ולשכנע את הגופים המוסדיים להיענות למהלך אותו הוא מוביל. חברת הכבלים הוט פרסמה בסוף השבוע זימון לאסיפה כללית ובמסגרתה היא מבקשת להתמזג עם חברה ייעודית שתוקם כך שלאחר מכן צפויה להפוך חברת הוט לפרטית בבעלות חברת קול של דרהי.

במסגרת ההצעה הראשונית הציע דרהי לרכוש את מלוא אחזקות הציבור לפי מחיר של 37 שקלים למניה. עם זאת, בעקבות מו"מ שהתנהל בין הדירקטוריון לבין דרהי עודכן מחיר העסקה הסופי ל-38 שקלים, פרמיה של 2.7% בלבד על מחיר השוק. המחיר החדש נקבע על בין היתר על סמך הערכת שווי שקיבלה הוט מחברת הייעוץ האסטרטגי TASC.

פטריק דרהי החל במהלך ההשתלטות על חברת הכבלים הוט לפני מספר שנים ולאורך הזמן הגדיל את אחזקותיו באופן עקבי באמצעות רכישת המניות של יתר בעלי המניות הגדולים ובהם הבנקים, גופים מוסדיים, אליעזר פישמן, קבוצת דלק וידיעות. כעת מחזיק דרהי בכ-70% מהמניות של החברה.

מועד האסיפה הכללית נקבע ל-4 בנובמבר. בעלי המניות יידרשו להצביע בעד או נגד העסקה. על פי הערכות, עד למועד האסיפה ינסה דרהי או נציגים מטעמו להיפגש עם הגופים המוסדיים ולשכנע אותם לתמוך בעסקה שעשויה להפוך את הוא לפרטית. אם העסקה תאושר, דרהי ירכוש את אחזקות הציבור תמורת 852 מיליון שקל והוט תהפוך לחברה פרטית. תוצאותיה הכספיות של החברה ימשיכו להיות מדווחות בין היתר בשל איגרות החוב של החברה שנסחרות בבורסה.

כאשר הוגשה הצעת המיזוג הראשונית של דרהי לחברה לפי מחיר של 37 שקלים, האנליסטים הסוקרים את החברה הביעו התנגדות למחיר הנמוך שבמסגרתו מבקש דרהי למחוק את הוט. כלל לא בטוח האם השיפור הקל המוצע יגרום להם להיענות וייתכן שיפעלו לשיפור ההצעה.

מאז חודש מאי סבלה חברת הוט מלחץ כבד, זאת על רקע השינויים הרגולטוריים בשוק התקשורת. הוט אשר מחזיקה בהוט מובייל משווקת חבילות של 'הכל כלול' תמורת 89 שקלים בלבד ויחד עם גולן טלקום יצרה לחץ מחירים כבד בענף וטלטלה בסקטור.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא למכור לו פחות מ45
  יורם 29/09/2012 19:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איזה סיבה יש להענות להצעה שלו החברה שווה הרבה יותר שיעלה אותה אז אשקול למכור לו המחיר הזה זה חוצפה
  סגור
 • 2.
  דרעי מנהל מו"מ עם עצמו - הדירקטוריון זה דרעי
  מומו 29/09/2012 10:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לכל אדם עם יכולת כספית מותר להציע הצעת רכש . דרעי לא זקוק לאישור הדירקטוריון ובעלי המניות יצביעו בהענות או דחיה . אספת בעלי המניות מיותרת וכן החלטת הדירקטוריון .
  סגור
 • 1.
  לאחר שבעלי החברות מרסקים את המנייה הם מגישים הצעת רכש
  אנונימי 29/09/2012 10:13
  הגב לתגובה זו
  5 0
  המוסדיים בשיתוף פעולה עם בעלי החברות הציבוריות עושים יד אחת כדי להונות את המשקיעים מין הציבור כל פעם מחדש.שימו לב לחברת גרנית שבעל העניין מר עזריאלי רכש את החברה במחיר של 820 למנייה והכריח את המשקיעים הפרטיים למכור לו את החברה בנזיד עדשים של 546 למניה.אם זה לא נוכלות מהי נוכלות ??? ככל שבעל ההון יותר עשיר ככה החזירות שלו גדולה יותר.שימו לב בקרוב לעוד ועוד הצעות רכש מצד בעלי העניין. לפי דעתי חברת גרנית שווה 5000 ש"ח למנייה.
  סגור
 • אין חובה להענות להצעת רכש (ל"ת)
  אנונימית 29/09/2012 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור