היום זה קורה: הרפורמה בייבוא מכשירים סלולאריים נכנסת לתוקפה

משרד התקשורת משיק היום מהלך חדש ופותח את שוק ייבוא המכשירים הסלולאריים לתחרות. המטרה: הרחבת היצע המכשירים לציבור והוזלת המחירים
 | 
סלולר
היום (ה') נכנסת לתוקפה הרפורמה החשובה של משרד התקשורת בתחום יבוא ציוד הקצה - מכשירים סלולאריים וציוד נלווה. מטרת המהלך הוא להקל על יכולת הייבוא של מכשירים וכתוצאה מכך לגרום להגדלת היצע המכשירים ולהפחית את מחיריהם.

במרכז הרפורמה עומדת החלטת משרד התקשורת כי יש להסיר כל חסם ביורוקרטי הפוגע בתחרות חופשית בענף שבסופו של דבר גורמת לפגיעה בצרכנים. מדובר על הקלות משמעותיות שכן, בתנאים מסוימים, לא יהיה צורך יותר בהליכים ביורוקרטיים כגון מילוי טפסים וקבלת רישיונות לסוגי מכשירים סלולריים שונים.

התנאים שבכל זאת מחוייבים הם עמידה בדרישות הדירקטיבה האירופית ונשיאת סימון Directive1999/5/EC, אפשרות פעולה בטכנולוגיות סלולריות ובתדרים שהועדו לכך בישראל, פעולה בטכנולוגיה ובתחום תדרים נוספים תוך עמידה בתנאים הקבועים בצו הטלגרף האלחוטי התשמ"ב – 1982. הציוד נדרש להיות מקורי, חדש ושטרם נעשה בו שימוש ולעניין ציוד שמותקנת בו סוללת ליתיום, הסוללה עומדת בתקני הבטיחות הקבועים בצו.

בנוסף, הוחלט כי יבואנים של ציוד קצה סלולרי הפטור מאישור סוג יהיו פטורים מהחובה לקבל רישיון סחר, ובלבד שעמדו בחובות הדיווח והרישום אודות סוגי הציוד שבכוונתם לסחור בהם, כפי שקבע המשרד בצו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה