משבר אמון? למרות הראלי, לחץ פדיונות בקרנות המנייתיות - עוד 50 מיליון ש'

הבורסה עולה, הציבור מוכר. אז לאן הולך הכסף? הקרנות הכספיות מנהלות כבר 38 מיליארד שקלים, כמעט רבע מהתעשייה כולה
 | 
המלצות
מדד המעו"ף רשם בשבוע שעבר עלייה של 0.47% והשלים בכך זינוק נאה ביותר של 10% תוך שלושה וחצי חודשים. מי שלא ממש משתכנע מהמהלך הוא הציבור בישראל שממשיך למכור, כך עולה מסיכום השבוע שעבר של מיטב לתעשיית הקרנות בישראל.

הקרנות המסורתיות רשמו אומנם גיוס קל יחסית של 110 מיליון שקלים אך השורה המעניינת היא הפדיונות הנמשכים בקרנות המנייתיות. בשבוע החולף (יומיים בלבד!) נרשמו בקרנות אלה של 50 מיליון שקלים ובסה"כ פדיונות של 105 מיליון שקלים מתחילת ספטמבר. יחד עם זאת, יש לציין כי הפעילות העיקרית במניות מבוצעת דרך תעשיית התעודות שבחודשים האחרונים רואה גיוסים. עם זאת, הערכה היא שבאפיק המנייתי בתעודות הגיוסים מגיעים מכיוון המוסדיים בעוד הפרטיים מתרכזים בתעודות האג"חיות.

שורה מעניינת נוספת בדו"ח תעשיית הקרנות לשבוע החולף קשורה לגיוסים בקרנות הכספיות, כ-630 מיליון שקלים בשבועיים האחרונים ובסה"כ כ-1.4 מיליארד שקל מתחילת ספטמבר.

הקרנות הכספיות מנהלות היום סך נכסים של כ-38.2 מיליארד שקל (הסכום הגבוה ביותר בכל הזמנים). בכדי לקבל פרופורציה על המפלצת הזו שנקראת קרנות כספיות, נציין כי תעשיית הקרנות כולה מנהלת סך נכסים של כ-159.5 מיליארד שקלים, כלומר כמעט רבע מתעשיית הקרנות כיום זה קרנות כספיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה