אלעד קנדה מכרה מתחם בנייני מגורים בטורונטו ב-1.12 מיליארד שקל

החברה מדווחת היום על מכירת Parkway Forest הכולל 1,670 יח"ד. העסקה ייצרה לחברה עודף תזרימי של כ-600 אלף שקל
 | 
אודי ארז
חברת {אלעד קנדה} מדווחת היום כי השלימה עסקה למכירת זכויותיה בבנייני מגורים שבבעלותה במתחם Parkway Forest שבטורונטו, הכולל כ-1,670 יחידות דיור, וזאת בתמורה לסכום כולל של כ-1.12 מיליארד שקל (281 מיליון דולר קנדי).

השלמת העסקה ייצרה לחברה עודף תזרימי של כ- 600 מיליון שקל (כ- 150 מיליון דולר קנדי) ורווח (לפני מס) של כ- 80 מיליון שקל (כ- 20 מיליון דולר קנדי). במסגרת העסקה נטל על עצמו הרוכש שעבוד מדרגה ראשונה והלוואות בהיקף של כ-78.6 מיליון שקל (כ-19.7 מיליון דולר קנדי) אשר עמדו כנגד חלק מהנכס. יתרת ההלוואות, בסך של כ-387 מיליון שקל (כ-97 מיליון דולר קנדי) נפרעה על ידי החברה במועד השלמת העסקה.

אלעד קנדה מחזיקה, בין השאר, גם בפרויקט הייזום למגורים "Emerald City" (אמרלד סיטי), הממוקם בסמוך למתחם הנמכר, והמתוכנן לכלול כ- 2,500 יחידות דיור.

אודי ארז, יו"ר החברה, מסר: "אלעד קנדה השכילה לנצל את הביקושים הגבוהים בשוק ההשכרה בקנדה, וחתמה לאחרונה על שתי עסקאות למכירת פרויקטים גדולים במחירים אטרקטיביים, ובכך היא חיזקה את נזילותה ואת חוסנה הפיננסי. החברה ממשיכה לבחון הזדמנויות השקעה נוספות ונערכת להמשיך בפיתוח של פעילותה בצפון אמריקה".

שי ברוורמן, מנכ"ל החברה, מסר: "בעסקה הנוכחית הוכחנו את יכולתנו לנצל הזדמנות עסקית מצוינת למימוש נכסים, תוך יצירת גבוה ורווח משמעותי. יצוין, כי החברה פועלת בימים אלה להשלמת עסקאות מכירה נוספות אשר ביחד עם עסקת Parkway Forest צפויות להניב לאלעד קנדה תזרים מזומנים נטו הקרוב לכ-1 מיליארד שקל.

לאחרונה דיווחה אלעד קנדה , כי החברה אישר חלוקת דיווידנד במתווה של החזר הון בסך של כ-200 מיליון שקל (כ-50 מיליון דולר קנדי) לבעלי מניות החברה אשר הותנתה בהשלמת עסקת המכירה של Parkway Forest. כעת, עם השלמתה של העסקה, החלוקה יכולה להתבצע בכפוף לאישורה של אסיפת בעלי המניות של החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה