סקיילקס בוחנת מכירת הפעילות של סמסונג לחברה הציבורית 'תפוז'

המהלך עשוי להציף מזומנים בחברת סקיילקס ולסייע לה בעמידה בהתחייבויות מול מחזיקי האג"ח
 | 
אילן בן דב (צילום: בוצ'צ'ו)
איש העסקים אילן בן דב מחפש דרכים יצירתיות להגדלת הנזילות בפירמידה העסקית שלו. אתמול (ד') דיווחה חברת סאני תקשורת -1.07% סאני תקשורת 195 -1.07% סאני תקשורת בסיס:197.1 פתיחה:197 גבוה:197.1 נמוך:193.2 תמורה:632,158 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי היא בוחנת את האפשרות למכור את פעילות ייבוא מכשירי הסלולר של סמסונג אל תוך החברה הציבורית יוזר טרנד 0% יוזר טרנד 601.3 0% יוזר טרנד בסיס:601.3 פתיחה:601.3 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: .

פעילות ייבוא מכשיר הסלולר הנמצאת בידי סקיילקס היא פעילות רווחית המייצרת מזומנים מדי שנה. העברת הפעילות לחברת תפוז עשויה להתבצע בתמורה להקצאת מניות וכנגד חוב. בסקיילקס מציינים כי המהלך יתבצע על פי הערכת שווי שתתבצע לפעילות.

אם המהלך הנוכחי של בן דב יצליח, הוא עשוי לאפשר לאילן בן דב למנף את הפעילות של סמסונג, להכניס לה שותפים ולהגדיל את קופת המזומנים של סקיילקס הצמאה למזומנים. במקביל, המהלך עשוי לתרום גם למחזיקי האג"ח של סאני - בעלת השליטה בחברת תפוז אשר נמצאים במגעים להסדר חוב מול אילן בן דב.

הפעילות העסקית של בן דב נמצאת במשבר. למרות שסקיילקס עמדה עד כה בכל התשלומים שלה למחזיקי האג"ח, לחברה ישנו קושי פיננסי לאתר מקורות כספיים כדי לשלם 300 מיליון דולר בתחילת 2014 לידי האצ'יסון. התחרות הגוברת בענף הסלולר שחקה את רווחי פרטנר ואת הדיבידנדים שיכולה סקיילקס לקבל ממנה ותשואות האג"ח הגבוהות אינן מאפשרות לבן דב למחזר חובות.

לפני מספר חודשים חתם בן דב על עסקה למכירת השליטה בסקיילקס לידי האצ'יסון תמורת 125 מיליון דולר. עם זאת, לאחר שהאצ'יסון ביצעו בדיקת נאותות, הם חזרו בהם מן העסקה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה