בפסגות פחות מודאגים: "רואים שיפור יפה במצבת החובות של פרטנר, ההנהלה פועלת באחריות - ויש לה גמישות"

ביום שאחרי הכנסתה ע"י מעלות S&P לרשימת מעקב עם השלכות שליליות, המניה נופלת 2.7%, אבל האנליסטית של פסגות נשמעת פחות מוטרדת
 |  (6)
אילן בן דב
אתמול הכניסה S&P מעלות את דירוג פרטנר לרשימת מעקב עם השלכות שליליות , והבהירה כי "במידה והחברה לא תציג מתווה ברור לשיפור הנזילות לרמה מספקת, כהגדרתנו, במקביל להתמודדות עם האתגרים התחרותיים תתכן ירידה בדירוג החברה".

הכנסת החברה לרשימת המעקב הדבר משפיע לרעה על המניה שמאבדת בבורסה בת"א כ-2.5%, אך זאת לאחר שזינקה מתחילת ספטמבר בכ-10% ומאז השפל שקבעה ב-26 ביולי זינקה המניה בכ-65%. תחיית המתים - ניתוח של מניות ענף התקשורת

אנליסטית התקשורת של בית ההשקעות פסגות, אילנית שרף מגיבה למהלך זה ואומרת בשיחה עם Bizportal, "אם מסתכלים על החוב של פרטנר דווקא אפשר לראות שיפור מאוד יפה. החברה הקטינה את מצבת החוב כתוצאה מגידול בתזרים המזומנים ואי-חלוקת דיבידנדים במשך 3 רבעונים רצופים שקדמו לרבעון השני, בו החליטה חברת הסלולר הנשלטת על ידי אילן בן דוב על חלוקת דיבידנד".

לדבריה "במעלות תולים את ההחלטה בין היתר על רקע ביטול עסקת האצ'יסון. לנוכח המצב נראה כי סקיילקס תצטרך להמשיך ולקחת דיבידנדים מפרטנר, אבל החברה כבר הוכיחה בעבר שהיא יכולה לפעול גם אחרת והפסיקה את חלוקת הדיבידנדים, כשהדבר נדרש על מנת להקטין את מצבת החוב, בניגוד לדעתו של הבעל השליטה."

שרף עורכת גם השוואה בין מצבת החוב של פרטנר לזו של סלקום ומראה למה מצבה של פרטנר עדיף. לדבריה, "לפרטנר יש גמישות יותר גדולה לשיחלוף חוב ביחס לסלקום, מאחר שכמחצית מהחוב שלה הוא לבנקים והמחצית השניה הוא לבעלי האג"ח. זאת לעומת סלקום שכל חובותיה הם למחזיקי האג"ח, מה שמקטין את יכולת המיחזור שלה. מה שמקשה על סלקום במיוחד כיום הוא ההתרחבות המשמעותית בפער בין האג"ח שלה לבין האג"ח הממשלתי, מה שמייקר מאוד את מחזור החוב של סלקום".

"השאלה שאנו שואלים כיום היא האם פרטנר תמשיך להתנהל בצורה אחראית, וכרגע נראה שההנהלה אכן מתנהלת בצורה אחראית. פרטנר מבינה שהיא יכולה עם התזרים הנוכחי להמשיך ולהקטין את מצבת החובות".

על האפשרות לכניסתו של חיים סבן כמשקיע בחברה אומרת שרף "בהיסטוריה של השנה וחצי האחרונות דיברו על הרבה מאוד משקיעים שיכולים להיכנס אל פרטנר, כך שהדיבורים הנוכחיים על כניסתו של חיים סבן שהיה בעל השליטה בבזק, היא עוד אחת מהאופציות היותר הגיוניות שיש על השולחן אבל כל עוד הדברים לא סגורים לא ניתן לומר בוודאות כיצד תיראה בעתיד השליטה בחברה, אשר בן דוב העמיד על המדף".

לפני כחודשיים העלו בפסגות את ההמלצה לקנייה לאחר תקופה ארוכה בה המליצו למכור את המניה, מחיר היעד הנוכחי עומד על 22 שקל ומשקף כרגע של כ-20%. על כך אומרת האנליסטית"ההשקעה בפרטנר, שכבר רשמה בתקופה האחרונה תיקון מרשים, יכולה להיות השקעה מצויינת אבל יש לקחת בחשבון ששוק התקשורת המקומי עדיין לא התייצב".

כזכור, ב-20 לאוגוסט הודיעה החברה הסינית האצ''יסון הודיעה על ביטול העסקה במסגרתה היתה צפויה לרכוש את השליטה בפרטנר מידי סקיילקס המוחזקת על ידי סאני. בהודעה ששלחה סאני להאצ'יסון מספר ימים אחרי זה היא טענה כי מדובר בעילת ביטול לא נאותה מצדה של האחרונה, וכי היא עדיין מחוייבת להשלמת העסקה וכן היא תחוייב על השבת כל נזק ממוני שיגרם כתוצאה מהודעת הביטול הזו.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  פסגות קנו 5 מסלקום
  נוחי דנקנר 11/09/2012 23:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בנילה הגדולה הם קנו 5 אחוזים כולם צחקו עליהם ואני אמרתי שהם עשו סיבוב אדיר בשער 4000 הם ימכרו עם רווח של כמעט 100 אחוז בפחות מחודשיים
  סגור
 • 5.
  מודאגים פחות?? מנהלים כסף של אחרים, וכעת מושכים כסף
  pxdv 11/09/2012 11:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדיודינד? והם לא מודאגים לחובות של פרטנר (אגח"ים).
  סגור
 • 4.
  ברור שיש גמישות
  rikushet 11/09/2012 11:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראיתם את אישתו הפצצה של בן דור ?!? לא פלא :-) רק שיצליח !!!
  סגור
 • 3.
  רק היום שמתי לב, אישור חלוקה: http://maya.tase.co.il/bu (ל"ת)
  לידיעה 11/09/2012 11:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  פסגות- על מי אתם מנסים לעבוד
  אנונימי 11/09/2012 11:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הכל גמור,
  סגור
 • 1.
  מחר האנליסטית תקבל הצעת עבודה מבן דב (ל"ת)
  לא להאמין לאנליסטים 11/09/2012 11:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור