לראשונה: קבוצת דן אנד ברדסטריט תדרג אשראי של חברות פרטיות

חיים כהן, מנכ"ל דן אנד ברדסטריט: "דירוג אשראי יאפשר לחברות המדורגות ולנותני האשראי מבט אחיד, שיצור קבלת החלטות בסביבת וודאות גבוהה יותר"
 | 
חיים כהן
קבוצת דן אנד ברדסטריט משיקה שירותי דירוג אשראי לחברות פרטיות. דירוג הדומה למקובל בעולם ומאפשר למעניקי האשראי ולשותפים עסקיים לשפר את השקיפות של החברות הלוות. כמו כן, מסייע הדירוג לחברות הפרטיות במיקסום התנאים המסחריים מול נותני האשראי, עד כדי חיסכון משמעותי בהוצאה על הריבית השנתית שיכולה להגיע למאות אלפי שקלים, תלוי היקף פעילות החברה.

בניגוד לחברות ציבוריות המדווחות באופן שוטף, נתוני החברות הפרטיות נשמרים בחיסיון, ולכן השימוש בדירוג זה מסייע בהתאמת התנאים להעמדת האשראי באופן המשקף את רמת הסיכון של החברה המדורגת. השימוש בדירוג יקצר את תהליכי הערכת ובחינת האשראי ותחסוך בעלויות – הן לחברות המדורגות והן לבנקים.

במצב בו מצוקת האשראי רק תלך ותחריף ולאור העובדה כי החברות הפרטיות אינן יכולות לגייס בשוק ההון, הן תלויות בספקים שיוכלו מעתה ליהנות מסביבת וודאות גבוהה יותר בכל הקשור לקבלת החלטות אודות החברות המדורגות. בנוסף, הספקים יוכלו לתמחר את העסקאות באופן המשקף את סיכון החייב, דרישת בטחונות נוספים או הפחתת בטחונות. וכן הספק יוכל להפעיל גביה הדוקה יותר מלקוחות בעלי אשראי נמוך ונוחה יותר מלקוחות בעלי אשראי גבוה.

הדירוג החדש מאפשר לחברה לבדל עצמה מחברות מקבילות לה בענף ותייצר בקרב בעלי העניין שלה אמינות גבוהה ושקיפות. דירוג האשראי נותן למלווים נקודת ייחוס להערכת האשראי הפנימית שלהם ומאפשר להם לנטר את רמת הסיכון של החברה בצורה אפקטיבית יותר.

הערכת אשראי בקרב חברות פרטיות דומה בגישתה לבדיקת נאותות מקיפה, הכוללת ניתוח על פני חמישה רבדים שונים: פיננסי, עסקי, ניהולי, תפעולי ומשפטי. לאורך חמשת הרבדים, נבחנים גורמי הסיכון של המודל העסקי ושל הישות המשפטית באופן ספציפי. הספקטרום בניתוח הרבדים, הינו דרך הישות המשפטית, הענף בה היא פועלת ומאפיינים מאקרו כלכליים.

חיים כהן מנכ"ל דן אנד ברדסטריט: "בישראל כחצי מיליון חברות וכ-99% מהן קטנות ובינוניות. במצב בו מצוקת האשראי במשק רק תלך ותחריף, דירוג אשראי יאפשר לחברות המדורגות ולנותני האשראי מבט אחיד, שיצור קבלת החלטות בסביבת וודאות גבוהה יותר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה