הדולר היציג נחלש 0.4% ל-3.98 ש'; "הדולר נחלש בשל אהבת סיכון"

(עדכון) שערו של האירו היציג טיפס ב-0.4% ל-5.0864 שקלים, רמת שיא בה לא נסחר הצמד מאז נובמבר 2011. "מתחת ל-4 ש' - הלחץ כלפי מטה"
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
'אפקט דראגי' הצית ראלי לא רק בשוקי האקוויטי והאג"ח אלא גם בשוק המט"ח העולמי, מה שהזניק את שערו של האירו לרמה של 1.28 דולר, שיא מאז חודש מאי. בנוסף, ההערכות כי יתכן שכבר השבוע (ביום ה') יודיע יו"ר ה'פד', ברננקי על השקתה של תוכנית הקלות כמותית שלישית, QE3, מחלישה את הדולר בעולם וגם כנגד השקל.

בשוק המט"ח המקומי, נמשכה גם היום התחזקותו של האירו ונפילה בשערו של הדולר, מגמה שהחלה כבר ביום ה' ושהפילה את הדולר חזרה אל מתחת לרמת 4 השקלים.

עם קביעת השערים היציגים על ידי נחלש שערו של הדולר ב-0.4% ל-3.98 שקלים, רמתו הנמוכה ביותר מאז יולי, לאחר שביום שישי נשברה רמת ה-4 שקלים ונקבע שער יציג ב-3.998 שקלים. נציין כי מתחילת השנה עדיין רושם הדולר חיובית בשיעור של כ-4.5%.

שערו של האירו היציג התחזק ב-0.4% ונקבע ב-5.0864 שקלים, רמת שיא בה לא נסחר הצמד מאז נובמבר 2011. הרמה הנמוכה ביותר בה נסחר הצמד השנה היה 4.8 שקלים.

"שני גורמים עיקריים מחלישים את הדולר בעולם – האופטימיות ואהבת הסיכון, על רקע הצעדים של ה-ECB וסין, והציפייה כי הבנק הפדרלי יוציא לפועל סבב שלישי של הרחבה כמותית (כלומר הדפסה של דולרים) בשל הנסיגה בנתוני התעסוקה. ככל שיתחזקו השבוע שני הגורמים הללו, אנו נהיה עדים להמשך היחלשותו של השטר הירוק אל מול המטבעות המרכזיים, והדבר יתבטא גם אל מול השקל. מנגד, אם הבנק הפדרלי יאכזב את השווקים ולא יאותת על הרחבה כמותית, הדולר צפוי להתאושש ולהתחזק גם אל מול השקל. כל עוד הדולר-שקל מתחת לרף 4 שקלים, הלחץ הוא כלפי מטה" אומרים ב-FXCM.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה משפט טפשי " אהבת סיכון" וזה בטח לא הסיבה לירידת ה $ (ל"ת)
  אור 10/09/2012 17:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור