דלק נדל"ן לביהמ"ש: חשש לסיכול עסקת בקינגהם ללא אישורה המיידי

קיים חשש הולך ומחריף כי השהיית העסקה עלולה להביא לסיכולה ולהפסד של מאות מיליוני שקלים לחברה. אם ימונה מפרק שלא ירצה בקיום העסקה - התחייב תשובה לגבות את המצב הקיים
 |  (7)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו)
חברת דלק נדל"ן המנוהלת על ידי ערן מיטל פנתה באמצעות עורכי דינה בבקשה דחופה נוספת לבית המשפט המחזוי בת"א, על מנת שיאשר להם מיידית לבצע את 'עסקת בקינגהם'. זאת, על רקע הודעתו של השוכר (בעל פה) כי מצא דייר חלופי לנכס הלונדוני שנמצא בקרבת הארמון המלכותי.

בחברה מציינים כי קיים חשש הולך ומחריף כי השהיית העסקה עלולה להביא לסיכולה ולהפסד של מאות מיליוני שקלים לחברה. מאות מיליוני שקלים אלו מהווים את החלק העיקרי של הכספים שצפויים להגיע לידיהם של מחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן.

בנוסף דיווחה החברה כי בעל השליטה, התחייב כי במידה וימונה מפרק זמני לחברה (לאחר ההצבעה על הסדר החוב ב-12 בספטמבר, מצב שהחברה מניחה שלא יקרה), הוא מתחייב לגבות את המצב הקיים, הכולל את אי ביצוע עסקת בקינגהם במקרה שכך ירצה המפרק אם וכאשר ימונה.

בחברה מדגישים בפנייתם הדחופה לשופטת אלשיך כי כפי שנאמר בדיון בביהמ"ש ב-2 בספטמבר, אין בעת הזו מתנגדים לבקשת החברה לאישור עסקת בקינגהם, למעט עו"ד ויסולי. וכל הנאמנים לסדרות האג"ח של החברה הודיעו כי הם מסכימים לבקשה, על אף שטרם אושר הסדר נושים לחברה, יתרה מכך, גם הכנ"ר הביע את תמיכתו באישור הבקשה לאחר שבדק והגיע למסקנה כי היא עומדת במתחם הסבירות.

עסקת בקינגהם מורכבת למעשה מארבע עסקאות שלובות וכרוכות זו בזו של החברה הנכדה DGRE וביצועה יאפשר ליצור את התשתית הסכמית שתאפשר את פיתוח הנכס המוכר גם כבקינגהם גייט ולהפוך אותו מבניין משרדים בו ישבו אנשי משרד החוץ הבריטי לבניין למגורים. עסקה זו מחייבת גם את אישורם והסכמתם של הבנק המלווה ושל בעלי הקרקע.

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  מה שעושה תשובה לבעלי המניות זה שוד לאור היום !!
  נגזל ע"י תשובה 10/09/2012 11:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מצד אחד מגלגל מליונים ומליארדים ומצד שני מציע למחזיקי המניה , שחלק מהם קנו בשער 3 ש"ח , 5 ואפילו 20 ש"ח הוא מציע....... 11 א ג ו ר ו ת .למניה . אפילו לגזלנים ולשודדים הכי מנוולים יש יותר מוסר ויותר הגינות ויותר רחמנות מאשר תשובה. כל מי שנשדד על ידך באכזריות יתפלל ביום הכיפורים הקרוב שאלוהים יחזיר לך כגמולך.
  סגור
 • 5.
  אם זה נכון שתשובה והמוסדיים ישקיעו מהכסף שגנבו מהחוסכים (ל"ת)
  איציק 10/09/2012 06:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  פתאם פתאם משהו סוף סוף דחוף ליצחקהלה תשובהלה
  FISHERKING 09/09/2012 21:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סןף סןף,קצת נחת. גם הוא פתאם לא ישן טוב בלילה. מתהפך מצד לצד וחולים באופן סיוטי איך בקינגהם שלו מתרסק כמו מגדלי התאומים. פתאם מתחוור לי שתשובהלה הוא בן אדם פשוט. כמוני כמוך,שרק זכה בכמה תחנות לוטו. יותר מזל מכרס.
  סגור
 • 3.
  על פי מתווה ההסדר הנוכחי
  מ 09/09/2012 21:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין שום קשר בין מצב החברה לתשלום אגרות החוב. תשובה בעצם קונה את אגרות החוב ב750 מליון שח ללא קשר למצב החברה.
  סגור
 • 2.
  זו רק ההתחלה...מי שלא משלם אלוהים משלם לו....תפנים (ל"ת)
  אתי 09/09/2012 20:28
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  הכל זה מלמעלה!!!
  חגי 09/09/2012 19:40
  הגב לתגובה זו
  8 1
  אם אתה חושב לזרוק את בעלי המניות לעאזאל יש מי שמשקיף מלמעלה ויום כיפורים בדרך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • אני אישית בכיפור לא יסלח לו !
  רונן 09/09/2012 20:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אין סליחה ואין מחילה !
  סגור