"כדי ששוק ההון יתאושש - יש ליישם את ההקלות הרגולטוריות מייד"

רו"ח אילן בירנפלד: "ללא שוק הון מפותח קשה לקיים כלכלה צומחת. מפת הדרכים החדשה של הרשות לניירות ערך, חייבת לקדם את ההתאוששות של שוק ההון, תוך שמירה על אמינותו"
 |  (5)
אילן בירנפלד (צילום: ישראל אדרי)
"על מנת לנסות להביא להתאוששות בשוק ההון, יש ליישם את ההקלות הרגולטוריות עליהן הכריזה באופן מיידי, אלמנט הזמן הוא בעל חשיבות עליונה", כך אמר "ח אילן בירנפלד, שותף מנהל בפירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר, בכנס חשבונאות ורגולציה שקיימה הפירמה.

בירנפלד מוסיף כי "רגולציה מידתית הינה מבורכת. בעידן של היום, יש להקל על הלחץ הגובר בסביבה העסקית, למנוע את המשך מגמת המחיקה מהמסחר בשוק ההון ולהבטיח כי שוק ההון ימשיך להוות פלטפורמה למימון וזירה למפגש בין חברות ומשקיעים.

"ללא שוק הון מפותח קשה לקיים כלכלה צומחת. מפת הדרכים החדשה של הרשות לניירות ערך, חייבת לקדם את ההתאוששות של שוק ההון, תוך שמירה על אמינותו. מדובר בצעד ראשון ומבורך, אך יש לבחון אם הוא מספיק על מנת לייצב את שוק ההון בישראל. חלק לא מבוטל מהצעדים שהציגה הרשות הם נושאים שנידונו בהרחבה בעבר. הצעדים והשינויים חייבים להיעשות במהרה על מנת להתאים לסביבה הכלכלית הגלובלית הבוערת. אלמנט הזמן הוא בעל חשיבות עליונה".

"אני סבור כי העיקרון המנחה לצורך הבחינה האם רגולציה הינה מידתית או לא, טמון בהשלכותיה על הסביבה העסקית בה פועלים מקבלי ההחלטות בארגון. עליהם לפעול בסביבה עסקית תומכת ויציבה המאפשרת, הן לנהל את ענייני החברה בצורה אחראית ומפוכחת, והן להתמודד עם האתגרים העסקיים ועם משברים מעת לעת. רגולציה אשר שמה לנגד עיניה מטרות אלו, הינה רצויה והכרחית", אומר בירנפלד.

לדבריו: "המשבר הכלכלי המתמשך, נתן לגיטימציה להידוק הרגולציה והגברת הפיקוח על פעילותן של חברות במשק הישראלי. שקיפות, אמינות הדיווח, ממשל תאגידי, עצמאות הדירקטוריון והכרה של בעלי השליטה באחריות ובחובות המוטלות עליהם, קיבלו משנה תוקף. אך עם זאת תמיד יש להיזהר מיתר רגולציה".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  עודף הרגולציה הרס את שוק ההון ואת המשק! (ל"ת)
  lepxii 06/09/2012 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  קשקשנים
  עולה ירוק 06/09/2012 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לכל הבכיינים לפני 3 חודשים היינו ב 1050 והיום ב 1115. האנליסטים של האתר חוזים שהמעוף מתקרב ל 1500. למרות אירן וכניסה למיתון הבורסה ירוקה אז די עם ההתבכיינות.
  סגור
 • 3.
  אילן.....
  אחד שמבין 06/09/2012 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי ששוק ההון יתאושש צריך הון אבל אין הון הכל ערימת חובות מבין
  סגור
 • 2.
  המס הנורא על הבורסה הבריח את הזרים ואת הישראלים. עורו! (ל"ת)
  ותיק בשוק 06/09/2012 11:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  להפסיק עם המסחר על מדדים ומיד.
  oraemunna 06/09/2012 10:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעוד שנים יחלחל לכולם את מה שנאמר פה עכשו. "..הפעילות הספקולטיבית בבורסות הן אלו שגרמו למשבר הגדול בכלכלה העולמית..". ואצלנו..יש להפסיק ומיד את כל הסובב סביב מסחר במדדים. עדיף אין מסחר ואין מחזורים על פני הקזינו שהשתלט על הבורסה בת"א. למקרא דברי "המנהלים החכמים", הכעס עולה על כך שנתנו למזיקים אלו במה. יש לשלוח אותם החוצה מחיינו. על הממשלה לקבוע בצו חירום כי הבורסה תשמש למסחר במניות בלבד. גם יחדות ההשתתפות של גז.נפט, לא יסחרו מיום הנפקתם ועד מסירת הודעה סופית של מימצאי הקידוחים. יש להגביר את הרגולציה על גופי ההשקעה אשר שמו על קרן הצבי את כל חסכונות הציבור. במקביל, יש לפתוח בחקירה מקיפה על התנהלות גופי ההשקעה ובטוחני שתוצאות החקירה יזעזעו את אמות הסיפים.
  סגור