החוב של IDB פיתוח שקול ל-BB, ארבע דרגות פחות מזה של ממעלות

חברת הדירוג תבור אשר מספקת דירוג רבעוני לגופים המוסדיים מספקת דירוג של 4.89 נקודות לחוב של אידיבי פיתוח, זאת לעומת 5.26 נקודות בסוף הרבעון הראשון
 |  (2)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו)
איש העסקים נוחי דנקנר מתמודד בימים האחרונים עם אתגרים רבים בחברת {אידיבי אחזקות} וצו מניעה שהוגש כנגד תשלום של 35 מיליון שקל. עם זאת, נראה שגם מצבה הפיננסי של חברת אידיבי פיתוח ממשיך להידרדר. עדות לכך ניתן לקבל מהדירוג של חברת תבור כלכלה ופיננסים המספקת ייעוץ למוסדיים.

בחברת תבור מדרגים את החברות הציבוריות עבור הגופים המוסדיים בסקאלה של אחד עד עשר. בניגוד לחברות הדירוג אשר מבצעות עדכון של הדירוג רק כאשר מתרחש אירוע חריג בחברה לחיוב או לשלילה, בתבור מדרגים את החברות על בסיס רבעוני.

התוצאות הכספיות החלשות שהציגה חברת אידיבי פיתוח גרם לכך שכלכלני תבור הורידו את הדירוג של החברה לרמה של 4.89 נקודות, זאת לעומת 5.26 נקודות בסוף הרבעון הראשון. דירוג זה מקביל לדירוג ברמה BB של מעלות, אשר נמוך בארבע דרגות מהדירוג הנוכחי של מעלות (+BBB).

הכלכלנית סבטה שוורצמן מציינת בסקירתה כי "בין יולי 2012 ליוני 2014 החברה תידרש לפרוע חוב פיננסי בהיקף כולל של 2.8 מיליארד שקלים, מתוכם 1.24 מיליארד שקלים שיפרעו החל מחודש ספטמבר 2013. נכון לאוגוסט 2012, אין לחברה תוכנית ספציפית כיצד יושגו".

לדבריה, "במידה והתמחור יישאר נמוך, להערכתנו החברה לא תצליח לעמוד בהתחייבויותיה הפיננסיות. להערכתנו, התשואה העודפת של סדרות ז' ו-י' הולמות את הסיכון, התשואה העודפת של סדרות ח' גבוהה ושל סדרה ט' נמוכה ביחס לסיכון הגלום בהן".

עוד ציינה שוורצמן כי כמת המינוף של החברה ביוני 2012 עברה את רף ה-100%. לדבריה מדובר ברמת מינוף הגבוהה באופן חריג המשקפת את המצב הרעוע של החברה. באפשרות אידיבי פיתוח לממש מניות בחברות נוספות כדי לעמוד בהתחייבויותיה אך במחירים נמוכים מאוד ביחס לאלו ההיסטוריים".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתי מעלות ומדרוג יתעוררו? אחרי שהכיס שלנו יהיה ריק
  רונן 05/09/2012 12:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  והכיס שלהם יהיה מלא מכל הכספים ששילמו להם הטייקונים.
  סגור
 • לבטל את חברות הדירוג הרשמיות
  אנליסט 05/09/2012 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הן לא מוסיפות שום אינפורמציה. המוסדיים מסתמכים על מחלקות המחקר שלהם ועל חברות אנליזה פרטיות והציבור תקוע עם אינפורמציה ירודה
  סגור