בזן בוחנת מיזוג של חברות בנות; מכריזה על בייבק של 100 מיליון ש'

פעילות כרמל אולפינים, גדיב ושמנים ירוכזו תחת קורת גג אחת. תוכנית הרכישות "תביא לצמצום ההתחייבויות"
 |  (1)
אחרי הסערה
חברת [בזן} מדאיגה בימים אלו המשקיעים בה לאחר שתשואות האג"ח שלה טיפסו בחדות בצל חשש לכושר החזר החוב של החברה. בחברה מגיבים היום בסדרת צעדים כדי לשקם את אמון המשקיעים.

בהנהלה יבחנו בהוראת הדירקטוריון את הבנות כרמל אולפינים, גדיב תעשיות פטרוכימיה ושמנים בסיסיים, כולם מוחזקות במלואן על ידי החברה. בחברה מציינים שהמהלך "ימצה במלואו את יתרונות השילוב בין כלל חברות הקבוצה".

חברת בזן הכריז היום על נתינת אישור להנהלה לבחון תוכנית רכישה עצמית (בייבק) לאג"ח החברה, זאת לאחר עליית מפלס החששות באשר לכושרה הפיננסי. החברה מציינת שהתוכנית עשויה להביא לצמצום התחייביותיה ומבנה החוב שלה.

היקף הרכישות יכול להסתכם ב-100 מיליון שקל ויעשה "בהתאם להזדמנויות בשוק ו"תביא לצמצום התחייבויותיה של החברה ועשויה להשפיע על רווחיות החברה ומבנה החוב שלה, מבלי להשפיע באופן מהותי על תזרים המזומנים של החברה".

האג"חים של בזן מסדרה א', ב', ג' ואג"ח של כרמל אולפינים א' יהנו מהמהלך. כמו כן ציינו בדירקטוריון כי יתכן והתוכנית תתרחב בעוד 100 מיליון שקל.

ביום שלישי זינקו תשואות האג"ח של בזן בחדות לאחר שעלו בשוק חששות לכושר החזר החוב שלה. "החברה חיה על מיחזור חובות ; ב-15% - זו בעיה", אמרו אנליסטים בשוק.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יפה בזן -וזו רק ההתחלה (ל"ת)
  מ 05/09/2012 09:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור