ביהמ"ש: אידיבי תעביר מחר 35 מ' ש' לנאמנות; ארכה של 21 יום לקיום מו"מ

(עדכון) IDB והנאמנים למחזיקי האג"ח הגיעו בביהמ"ש להסכמות על ביצוע התשלום למחזיקי אג"ח ב'. הוסכם כי ב-3 השבועות הבאים ינסו הצדדים להגיע להסכמות ביחס לגורלם של אותם 35 מיליון השקלים
 |  (11)
נוחי דנקנר
עדכון - עורך הדין של אידיבי אחזקות ועורכי הדין המייצגים את הנאמנים למחזיקי האג"ח של החברה (ג',ד' וה') הגיעו בביהמ"ש להסכמה כי מחר תשלם אידיבי את התחייבויותיה לסדרה ב' בסך 35 מיליון שקל, אך הסכום הנ"ל יופקד בידי שהוסכם בין הצדדים. בנוסף החליטו הצדדים על ארכה של 21 יום שבמהלכם יתנהל מו"מ בין הצדדים על גורלם של אותם 35 מיליון השקלים.

הצעת הפשרה בעצם יוצרת מצב בו אידיבי שבשליטת נוחי דנקנר עומדת בהתחייבויותיה וכסף יוצא מידיה על מנת לשלם את הריבית לאג"ח ב' בזמן, אך מצד שני הכספים נותרים בידי נאמן עד שיוכרע בין הצדדים האופן בו ישולמו כלל חובות החברה.

בקשה דחופה לצו מניעה

המקום הבא בו נפגשו נוחי דנקנר ומחזיקי אגרות החוב של {אידיבי אחזקות} הוא בית המשפט הכלכלי, על רקע בקשה לדיון דחוף שהגישו עורכי הדין של הנאמנים של 3 הסדרות הסחירות של האג"ח של אידיבי אחזקות, לאחר שבהצבעה שנערכה אתמול התנגדו מרבית הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח של הקונצרן להענות לבקשת החברה והחליטו לפנות לבית המשפט - על מנת שזה ימנע מהחברה מלשלם חלק מחובותיה על חשבון חובות העתיד.

הטענות של מגישי הבקשה גורסות ש"הסיכון לכשל פירעון בעתיד הקרוב הוא מהותי" ומגדירים את האידיבי אחזקות כ"קונצרן ענק הנוגע לחיי כולנו, אולם מדובר בענק חולה" ומוסיפים "במצב דברים כזה, מן הדין 'להקפיא' את מסת נכסי החברה לפחות עד לחודש יוני 2013".

המסחר במניות אידיבי אחזקות הופסק. החברה עומדת לפרסם דיווח בעניין תוצאות אסיפות האג"ח ופניית מחזיקי האג"ח לביהמ"ש למתן צו מניעה זמני.

עורכי הדין המייצגים את הנאמנים למחזיקי הסדרות השונות של אגרות החוב של אידיבי אחזקות הגישו לבית המשפט הכלכלי בקשה דחופה במעמד צד אחד למתן סעדים זמנים, וזאת עד אשר יינתן פסק דין בתביעה המוגשת בד בבד עם בקשה זו, או עד להכרעה אחרת של בית המשפט.

"ההתערבות המיידית של בית המשפט מתבקשת, לאור העובדה שהחברה הודתה כי יקשה עליה לשלם לנושיה ללא איתור משקיע חיצוני אשר יתכן וימצא ויתכן שלא, אך מחר עתידה לפרוע סך של 35 מיליון שקל למחזיקי אגרות החוב מסדרה ב' באופן שיהווה העדפת נושים אסורה, באם יתברר תוך מספר חודשים שהחברה לא עומדת בהתחייבויותיה".

הסעדים הזמניים כוללים בקשה לצו מניעה זמני האוסר על IDB לבצע כל תשלום למחזיקי האג"ח שלה או לכל נושה פיננסי אחר באותה דרגת נשייה, לרבות תשלום של 35 מ' ש' למחזיקי האג"ח מסדרה ב'.

בנוסף - צו זמני המורה כי חלף ביצוע תשלומים למחזיקי האג"ח או לנושים פיננסים אחרים כאמור יופקדו כל סכומי הכסף המגיעים לאותם הנושים, ואלה אשר יגיעו להם בעתיד, כל עוד לא תינתן החלטה אחרת של בית המשפט הנכבד, בקופת בית המשפט, או בנאמנות אצל נאמן שזהותו מוסכמת או אצל כל נאמן אחר שיורה בית משפט וכי לא יהיה בהפקדה זו משום עילה לפירעון מיידי של האג"ח.

הבקשה השלישית הינה בקשה חליפית ולפיה אם בית המשפט סבור שיש לנהל את ההליך בבית משפט של חדלות פירעון - לתת צו מניעה זמני בן 72 שעות, האוסר על אידיבי לבצע כל תשלום למחזיקי האג"ח שלה או לנושים הרגילים האחרים על מנת לאפשר למבקשות שהות מספקת לפנות בבקשה מתאימה לבית המשפט של חדלות פירעון. או כל סעד אחר שבית המשפט מוצא לנכון.

"הנאמנים שנדברו ביניהם עוד קודם להגשת הבקשה, מבקשים להתייצב מול בית המשפט היום (ד') ב-08:30 כדי להציג הסכמות דיוניות שהושגו, שיהא בהן להקל על בירור בקשה זו. בית המשפט הנכבד מתבקש איפא שלא לקבל החלטה במעמד צד אחד בטרם יתייצבו בפניו באי כוח הצדדים". נכתב בבקשה שהוגשה.

מגישי הבקשה לצו המניעה והצעדים הנוספים כתבו בטיועניהם כי "אם תקרוס החברה, הסכום המיועד לתשלום השבוע יהא חלק ממסת הנכסים שבפירוק, וסכום זה (35 מיליון שקל) יאבד ולא ניתן יהיה להשיבו. אם, לעומת זאת, תתאושש החברה, ניתן יהיה לשלם סכום זה, על פרותיו, למחזיקי האג"ח מסדרה ב', שכל נזקם יהיה עיכוב בן מספר חודשים בתשלום. ככל שייערך הסדר, כפי שנראה שמתחייב ממצבה של החברה, תשמש מסת הנכסים כולה, לרבות הסכום המעוכב, חלק ממשאבי ההסדר ותוקצה באופן שוויוני לכלל הנושים הבלתי מובטחים".

עו"ד רם כספי ילווה את נוחי דנקנר לביהמ"ש

על רקע האירועים, שכרה אידיבי את שירותיו של עו"ד רם כספי על מנת שזה ייצג אותה בבית המשפט ובהליכי הסדר החוב שלמעשה נפתחים עם הגשת צו המניעה היום. כספי ליווה את החברה בעניין חוק הריכוזיות והוא משמש גם כעו"ד של אילן בן דוב בעניין הסדר החוב בסקיילקס וסאני.

הבקשה הוגשה על ידי באי הכוח של החברות המשמשות כנאמנים לסדרות האג"ח השונות של אדיבי אחזקות (סדרות ג', ד', ה'), עו"ד נועם שרון, עו"ד נדב ויסמן, או עו"ד אדם שפירא ממשרד מיתר, ליקוורניק גבע& לשם, ברנדויין ושות'. הנאמנים לסדרות השונות הם: הרמטיק נאמנויות הוא הנאמן של סדרה ג'. קלדן נאמן לסדרה ד' ושטראוס לזן נאמן לסדרה ה'.

סך החובות של אידיבי אחזקות למחזיקי האג"ח מסתכמים בכ-1.7%, מהם כ-1.242 מיליארד שקל לסדרה ד', כ-324 מיליון שקל לסדרה ג' ו-116 מיליון שקל לסדרה ה'. הסדרות א' וב' הן פרטיות (אינן ) והחוב להן מסתכם ב-30 מיליון שקל וכ-63 מיליון שקל בהתאמה.

מנגד, חברת הנאמנות של משרד עורכי הדין שניצר גוטליב סאמט, המשמשת כנאמן סדרת ב', מסרה באמצעות עו"ד ניר מילשטיין, כי מחזיקי סדרה ב' הנחו את עו"ד דוד גוטליב, המרכז את פעילות הנאמנות, לעמוד על ביצוע התשלום ע"י החברה מחר, נוכח עמדת החברה לפיה מצויים בקופתה כספים לצורך ביצוע התשלום, וכן לצורך פעילות החברה בחודשים הקרובים.
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  לאן הגעננו.טייקון של מיליארדים יעבוד בחוב של 35! (ל"ת)
  לא 05/09/2012 12:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  ומי ישלם אחרי ה 21 יום? ומה עם ריבית פיגורים?
  איפה הפנסיה 05/09/2012 11:54
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ומה עם הסדרות הבאות? איזה משקיע יסכים לשלם כזה דבר על אחזקות במינוף וסיכון מטורף?
  סגור
 • 9.
  בהצלחה לנוחי דנקנר
  משקיע 05/09/2012 11:49
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אני מקווה שהוא יצליח ויראה לכולם שהוא יודע לנצח ולעבור בהצלחה כל המכשולים. מזה רק כולם ירוויחו . לא סתם אני מושקה ב-250000 ערך נקוב אגח ד.
  סגור
 • 8.
  איזה חיות
  דימה 05/09/2012 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוחי עם איזה חיות אתה מתעסק. אין מילים. פשוט זוועה
  סגור
 • 7.
  שיטת השקשוקה 2 (ל"ת)
  מיקי 05/09/2012 10:41
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 6.
  ביוליין
  אנונימי 05/09/2012 09:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לפני פריצה וודאית שער 99 המקולל
  סגור
 • 5.
  במקום רנטגן כדאי להתיעץ עם CT או MRI (ל"ת)
  אנונימי 05/09/2012 09:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  לנאמני אג"ח אין שכל - סופו יהיה שאיש לא יקבל כלום (ל"ת)
  007 05/09/2012 09:33
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 3.
  משכורות הבכירים לקניית אגח אידיבי - כולם ירוויחו
  מושקע 05/09/2012 09:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  50% משכר הבכירים בשנה הקרובה ילך לקניית אגח בשוק יהווה הצהרת אמון ויאפשר לחברה ליצור רווח הון כל שקל שיושקע באגח ד יהווה רווח של 7.6 ש"ח !! יתכן ואפשר לתת 50% מהברוטו ואז מדובר בעשרות מיליונים לחודש
  סגור
 • 2.
  נוחי ישמרך ה מאנשים רעים ומעניים רעות ויהפוך הכל לטובה (ל"ת)
  בנטוב 05/09/2012 09:18
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  אגח אידיבי י' בסכנה? (ל"ת)
  ג'אמל 05/09/2012 09:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור