אידיבי בדרך להסדר חוב? מוסדיים הצביעו נגד תשלום הריבית לאג"ח ב'

למרות הפנייה של ראשי קונצרן אידיבי למשקיעים לתת להם 100 ימים של חסד, פסגות ואקסלנס מסרבים להענות לבקשה והצביעו נגד התשלום בטענה להעדפת נושים
 |  (2)
נוחי דנקנר
למרות הפנייה של ראשי קונצרן אידיבי אל המשקיעים רק אתמול לתת להם 100 ימים של חסד, לפחות חלק מהגופים המוסדיים סירבו להענות לבקשה זו היום. זאת על רקע חששותיהם ממצב של העדפת נושים.

בהצבעה שנערכה היום בצהריים ושתוצאותיה צפויות להתפרסם על ידי החברה לבורסה ביממה הקרובה, הצביעו בתי ההשקעות פסגות ואקסלנס נגד האפשרות שהחברה תשלם למחזיקי האג"ח מסידרה ב' ריבית של 35 מיליון שקל ביום ה' הקרוב.

החשש מהעדפת נושים שעל פי ההערכות כללו את מרבית המוסדיים שנקראו על ידי הנאמנים להצביע, נובע מהמצב הפיננסי הקשה אליו ניקלעה הקבוצה ושגרר הצמדה של הערת 'עסק חי' לדוחותיה, בשל צניחת שווי החזקותיה והפסדי העתק עליהם דיווחה. בקופת חברת ההחזקות שבשליטת נוחי דנקנר נותרו בסוף הרבעון כ-220 מיליון שקל, שצפויים להספיק לה לתשלום חובותיה למחזיקי האג"ח רק עד לחודש יוני 2013.

במקרה שיתברר כי מרבית המחזיקים באגרות החוב של הקונצרן מתנגדים לתשלום זה - יצטרך העניין להתברר בין הצדדים בבית המשפט. ממצב זה מנסה החברה שבשליטת נוחי דנקנר להימנע, מאחר וארוע לכאורה מינורי מבחינה כספית זה - עלול להיות למעשה אות לכניסה של הקבוצה למצב בו היא נדרשת להגיע להסדר חוב מול נושיה להם היא חייבת כ-1.7 מיליארד שקל.

במקרה שמחזיקי האג"ח יחליטו שלא לאשר את התשלום, יש לחברה זמן קצר מאוד על מנת להביא את הסכום הנ"ל ממקורות חיצוניים לקופת החברה, מהלך שימנע את הגעתה לבית המשפט.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ריבית קרובה-אידיבי
  המלש 05/09/2012 10:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הסכום 35 מליון ש"ח שיקבלו גם המוסדיים עבור הלקוחות שלהם הוא סכום פעוט לעומת החוב של אידיבי. לכן יעשו בחוכמה אם יתנו לאידיבי לשלם את הריבית . וכן יתנו אורכה של 100 ימי חסד אותם ביקשה החברה. החברה ניראת לי ישרה שרוצה להגיע למצב שתשלם את כל חובותיה למחזיקי האג"ח.
  סגור
 • 1.
  אין שכל
  יצחק 04/09/2012 18:42
  הגב לתגובה זו
  4 2
  המוסדיים שם יומרני מידי לחדליי אישים אלה, נוהגים כמו העקרב שעוקץ את מובילו בחציית נהר גועש. נטבע ביחד.
  סגור