נצבא רוצה לגייס 225 מיליון שקל לטובת החלפת חוב פיננסי קיים

איגרות החוב של החברה נסחרות בתשואה לפידיון של 2.7%. בחברה רוצים לגייס 150 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרת אג"ח. 75 מיליון שקל יגוייסו באמצעות אופציות הניתנות להמרה לאג"ח
 | 
שק דולרים, צילום: Getty images Israel
בשעה שהטייקונים הגדולים במשק מתמודדים עם קשיים במיחזור חובות ושוק ההנפקות קפוא כמעט לחלוטין, בחברת הנדל"ן מניב {נצבא} רוצים לנצל את תשואות האג"ח הנמוכות שבהן נסחרות האג"ח לטובת החלפת חוב פיננסי קיים.

היום דיווחה החברה שבכוונתה לגייס ממשקיעים עד 225 מיליון שקל. הגיוס יתבצע באופן הבא: 150 מיליון שקל יתבצע באמצעות הרחבת סדרת ה', סדרה ארוכה צמודת מדד הנסחרת כיום בתשואה לפידיון של 2.7%. 75 מיליון שקל נוספים צפויים להיות מבוצעים באמצעות הנפקת אופציות הניתנות להמרה לסדרה ה' בהיקף של עד 75 מיליון שקל.

איגרות החוב של נצבא מדורגות בדרגה AA ובאופק יציב על ידי סוכנות S&P מעלות, דירוג אשר נחשב גבוה מאוד בתחום הנדל"ן מניב, המשקף יכולת החזר גבוהה של החוב.

בסום יוני החזיקה החברה ב-96 נכסי מקרקעין בבעלות ובחכירה. מתוכם, 85 נכסים הינם מניבים בשטח של 973 אלפי מ"ר והיתרה הינן קרקעות בשטח של 395 אלפי מ"ר המיועדות לבנייה להשכרה. 68 מהנכסים המניבים נמצאים בישראל. יתרת הנכסים המניבים ממוקמים בצרפת ורובם מושכרים לתקופות ארוכות ולשוכרים איכותיים.

בחברה מעוניינים להקטין את החשיפה לצרפת ולמכור את הנכסים. מספר מזכרי הבנות נחתמו בשנה האחרונה, אך עד כה הם לא הבשילו לכדי הסכם מחייב ומימוש שלהם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה