חברת החשמל גייסה 1.5 מיליארד שקלים בהנפקה בערבות המדינה

חברת החשמל הרחיבה שתי סדרות: אג"ח לכשנה בריבית שקלית של 2.28% (מיליארד שקלים) ואג"ח לכשלוש שנים בריבית צמודה של 0.3%. יפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריון: "מדובר בהבעת אמון של ממשלת ישראל"
 |  (2)
יפתח רון טל (צילום: שלומי דעי)
חברת החשמל סיימה בהצלחה הנפקת אגרות חוב בערבות מדינה באמצעות הרחבת סדרות שהונפקו לאחרונה באמצעות תשקיץ ציבורי בהיקף של כ- 1.5 מיליארד שקלים. סך הביקושים להנפקה עמדו על כ- 3.1 מיליארד שקלים. סך כל ההנפקות בערבות מדינה שביצעה חברת החשמל בשנת 2012 עמדו עד כה על כ- 5.9 מיליארד שקלים.

ההרחבה כללה שתי סדרות: לכשנה בריבית שקלית של 2.28% בהיקף של 1 מיליארד שקלים ואג"ח לכשלוש שנים בריבית צמודה של 0.3% בהיקף של כ- 0.5 מיליארד שקלים.

החברה מוסרת כי זו הינה חלק מתכנית הסיוע הממשלתית עליה הודיע לאחרונה מנכ"ל משרד האוצר, במסגרת הטיפול במשבר התזרימי של החברה הנובע מהמחסור המתמשך בגז טבעי והצורך להשתמש בדלקים יקרים הרבה יותר ומזהמים.

אלוף (במיל') יפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריון: "ההנפקה המוצלחת והביקושים מעידים על סיום מוצלח של מהלך היסטורי שהחל בתשקיף שפורסם לאחרונה לאחר 10 שנים שבהן לא פרסמה החברה ציבורי. הגיוס מאפשר לחברה להמשיך לעמוד בהתחייבויותיה ומדובר בהבעת אמון של ממשלת ישראל בכלל ושל שר האוצר ומנכ"ל משרדו בפרט - בחברת החשמל, ביציבותה, בכוונותיה וביכולותיה".

מנכ"ל החברה, אלי גליקמן ציין, כי "חברת החשמל הצליחה לגייס כ-1.5 מיליארד שקלים בריבית תחרותית מאוד. הנפקה זו לוותה בביצוע תשקיף והינה צעד חשוב ומשמעותי ביותר לחברת החשמל. צעד שיאפשר גיוון נוסף של מקורות המימון גם בעתיד, יחד עם המשך היותה של חברת החשמל חברה מדווחת ופעילה בשוק ההון הישראלי. בקיץ 2012, עלות הדלקים לייצור חשמל מדי יום היתה כ- 100 מיליון שקלים, לפיכך גיוס הכספים היה נחוץ במיידי לשיפור תזרים המזומנים של החברה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חייבים לטפל בשורש הבעיה...חברת החשמל
  איציק ר 04/09/2012 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע הזמן להפריט את חברת החשמל,להכניס כלכלנים שיעשו סדר בחברה הכושלת הזו.אתם מבינים שבסוף נשלם על זה מכיסנו.בסכומים שאנחנו משלמים כל חודש,חברת החשמל לא אמורה להיות בגרעון.הלו......שטייניץ,ביבי....מישהו בבית?
  סגור
 • 1.
  עכשיו יש כסף לתוספת שכר
  אפי 04/09/2012 08:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השביתה בדרך
  סגור