מודי'ס: כלכלת ישראל יציבה ובעלת יכולת התאוששות

סוכנות דירוג האשראי מאשרת תחזית יציבה לישראל בדוח הדירוג השנתי שלה וונותנת חיזוק לדירוג A1 של המדינה. הדירוג מוגבל בשל אתגרים חברתיים ופוליטיים
 |  (1)
למרות המצב בעולם
סוכנות דירוג האשראי מודי'ס מאשרת תחזית יציבה לישראל בדוח הדירוג השנתי שלה וונותנת חיזוק לדירוג A1 של המדינה. חשוב לציין, שהדירוג מוגבל בשל האתגרים החברתיים והפוליטיים הקיימים באיזור.

החוזק הכלכלי של ישראל נתמך על ידי התמ"ג הגבוה יחסית וכושר ההתאוששות הכלכלי בשנים האחרונות לאור מספר משברים כלכליים ופוליטיים. החוזק עומד למבחן פעמים רבות בשל משבר החובות האירופי המתמשך וההאטה בכלכלה העולמית.

עוד חשוב לציין שמאז המיתון של 2009, חלה האטה בקצת הצמיחה של ישראל. זאת מכיוון שתרומת הייצוא היוותה נטל על הכלכלה בשנה שעברה, לראשונה מאז 2007. המגמה נמשכה גם ברבעון הראשון של השנה.

חוסר היציבות הפוליטי ושחיתות בולטים כחולשות יחסית למדינות אחרות בעלות דירוג זהה. בהתייחסות לסקטור האנרגיה, נכתב בדו"ח שהיציבות של המימון הציבורי תלויה ביכולתה של הממשלה לנהל את ההכנסות ממכירת הגז הטבעי.

באשר לאתגרים הגאו-פוליטיים שעומדים בפני ישראל, ציינו בדו"ח שה"האביב הערבי", ההתקוממות בסוריה והאיום האיראני הביאו לשמירה על רמה גבוהה של הוצאות בטחון. השפעה שלילית מהניתוק מצינור הגז המצרי תפוג כשישראל תגביר הפקת הגז העצמאית.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכול בגלל ביבי!!
  רון 04/09/2012 08:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוא אשם! נמאס! מי צריך כלכלה יציבה? מי!!! ביבי אשםםםםםםםם
  סגור