אופנהיימר על טבע: "אנו סומכים על הקפטן החדש של האוניה הגדולה"

אופנהיימר נכחו במפגש מצומצם עם הנהלת טבע והתרשמו כי "שילוב של תמחור חסר והרוח החדשה שמביא מנכ"ל החברה יוצרים הזדמנות השקעה מצוינת דווקא בעת בה העמימות היא עדיין גדולה"
 |  (3)
ג'רמי לוין
אתמול נכחו אנליסטים מאופנהיימר במפגש מצומצם שקיימה חברת הנהלת טבע עם אנליסטים משוק ההון הישראלי. הנהלת החברה צפויה לפרסם את עיקרי האסטרטגיה שלה בדצמבר הקרוב, ולכן השיחה לא כללה כניסה ופירוט של מדיניות, אלא נועדה להביא להכרות טובה יותר עם מנכ"ל החברה, ג'רמי לוין.

ההתרשמות מהמנכ"ל הייתה כי מה שמאפיין אותו זה מקצוענות טהורה, ניסיון רב בתחום הפארמה על רבדיה השונים, יכולת אנליטית גבוהה ש"תתרום רבות לגיבוש כיוונים חדשים של החברה והכרת התהליכים הנדרשים" כדי לפתור חלק ניכר מהבעיות מהן סובלת חברת טבע. "הערכנו את הפתיחות של מנכ"ל טבע החדש לפיה לחברה יש בעיות רבות וכמעט כולן פתירות. הוא הוסיף ואמר כי אין לטאטא ולהחביא בעיות ומה שלא פתיר ייפתר באמצעות מכירה של אותה פעילות/מוצר, וכי יהיו לא מעט כאלו", נכתב.

לגבי תחום התרופות לטרשת הנפוצה הובהר כי מוצר הלקווינימוד עוד לא אמר את המילה האחרונה. ג'רמי לוין סבור כי אין מדובר במוצר "מבוזבז" וכי יש הערכת חסר לגבי הפוטנציאל הגלום בו. באופן כללי הובהר כי למוצר יש מאפיינים טובים מאוד בהיבט הרעילות הנמוכה, הנגישות למוח והשפעות, שייתכן ובניסוי שונה (כפי שהחברה כבר קיבלה אישור מה FDA לעשות) התוצאות יהיו שונות.

נציין כי יום המשקיעים של החברה שמתוכנן ל-11 לדצמבר יכלול: פירוט מלא של אסטרטגיית החברה, החלטות על צנרת המוצרים של החברה, פירוט התחזיות לשנת 2013, מהלכים אקטיביים עליהם יוחלט כתוצאה מעבודות המטה שמבוצעות, פגישה של המשקיעים עם חברי ההנהלה החדשים שמונו. עם זאת לא יינתנו תחזיות לטווח זמן ארוך יותר.

"התחושה שעלתה מן הפגישה הייתה שחברת טבע מתמודדת עם בעיות לא מבוטלות ובראשן פגיעה עתידית הצפויה לפגוע בתוצאותיה הכספיות בשנים 2015 והלאה (תחרות אפשרית לקופקסון והשינוי המבני בשוק הגנרי). הבשורה הטובה היא כי המנכ"ל החדש מביא עימו מקצוענות, בקיאות, מתודולוגיית ניהול, הכרה בבעיות של החברה והפנמה כי נדרשת שקיפות ובניית אמון של המשקיעים שאבד כפי שמתבטא במחיר המנייה", כותבים באופנהיימר.

"אנו מעריכים כי הבסיס עליו בנויה חברת טבע הוא חזק ומכיל מרכיבים חשובים והכרחיים לפתרון הבעיות מהן סובלת החברה. יש לזכור כי מזה תקופה ארוכה מניית חברת טבע נסחרת במכפילים הנמוכים מכל תעשיית הפארמה ואף משקפים כבר את הבעיות מהן חושש השוק יחד עם אובדן אמון ועניין. לפיכך, שילוב של תמחור חסר והרוח החדשה שמביא מנכ"ל החברה יוצרים להערכתנו הזדמנות השקעה מצוינת דווקא בעת בה העמימות היא עדיין גדולה, מתוך הנחה כי אנו סומכים על הקפטן החדש של האוניה הגדולה ששמה טבע", מסכמים בבית ההשקעות.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ואני לא סומך על אופנהיימר...אולי עדיף שמר טבע...
  מבין דבר 04/09/2012 07:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יודיע לכלל המשקיעים (אולי במסיבת עיתונאים) את מה שיש לו לומר ולא באמצעות מתווכים
  סגור
 • 2.
  מה חשבו, שלוין אידיוט ואנאלפבת? ברור שהוא ירשים אותם
  רועי 03/09/2012 16:41
  הגב לתגובה זו
  3 0
  השאלה היא האם לטבע יש תרופות חדשות בקנה או לא זה שלוין מגניב ובקיא זה ברור- לא סתם היו לוקחים אותו
  סגור
 • 1.
  ג'רמי... אנחנו איתך
  הטיבעי 03/09/2012 16:39
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מדובר במנכ"ל רציני וחזק שכבר הוכיח את עצמו לא פעם ולא פעמיים, שיושרו המיקצועי לא נתון לספק, איש משיכמו ומעלה . אני בטוח שהוא יעשה את מה שצריך לעשות ויצעיד את טבע לקראת עתיד חדש והרבה יותר טוב .
  סגור