מדד אמון הצרכנים ירד ב-3.4 נק' באוגוסט, "תחול האטה בצמיחה"

האינדיקטורים הכלכליים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אמנם חיוביים באופן יחסי, אולם הצפי בקרב הכלכלנים הוא להאטה בצמיחה
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
מדד אמון הצרכנים לחודש אוגוסט רשם ירידה, כאשר כלכלני בנק הפועלים מעריכים שהסיבה לירידה היא פגיעה בכוח הקנייה של הציבור שמקורה בהעלאות מיסים: מע"מ, מיסי קנייה ומיסים ישירים, וכן מעליית מחיר הדלק. ירידה נרשמה גם במדד השוטף ובמדד הציפיות, וכן חלה הרעה בתפיסת המצב הכלכלי כיום ובתפיסת מצב התעסוקה בעוד 6 חודשים.

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו-TNS טלסקר ירד בחודש אוגוסט ב-3.4 נקודות לרמה של 125.6. המדד למצב השוטף ירד ב- 5.9 נקודות ומדד הציפיות ירד ב- 1.8 נקודות.

בארה"ב נרשמה באוגוסט גם כן ירידה במדד אמון הצרכנים של הקונפרנס בורד והמדד נמצא כעת ברמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2011. הירידה היא ברובה במדד הציפיות, כאשר הצרכנים הביעו חשש למצב התעסוקה והעסקים בששת החודשים הקרובים.

כלכלני בנק הפועלים הוסיפו: "מדד אמון הצרכנים נמצא במגמת ירידה, ורמתו נמוכה מהרמות הגבוהות ששררו ב-2010", ו"על אף שנתוני המשק המשיכו להצביע על התרחבות בפעילות, ההערכה הרווחת היא שתחול האטה בצמיחה שעלולה להביא לעלייה באבטלה בהמשך".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ggg
  non beliver 02/09/2012 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  i think the stats are not telling the truth from the beginning...
  סגור